Zimowe atrakcje Zakopanego wybierane najchętniej przez turystów 

Do Zakopanego zimą z roku na rok przybywa coraz więcej turystów, którzy chcą skorzystać z atrakcji , które dostępne są tylko u podnóża Tatr. Zobaczmy z jakich atrakcji odwiedzający korzystają najchętniej w ostatnich latach. 

Wycieczka w góry

Może wycieczka w góry to za dużo powiedziane, gdyż zimą najwyższe szczyty są dostępne tylko dla wytrawnych wspinaczy z odpowiednim ekwipunkiem. Niedzielni turyści najchętniej odwiedzają Morskie Oko. Wydaje się, że jest to must have prawie każdego turysty i nie ma się co dziwić, gdyż przy pięknej pogodzie ośnieżone szczyty Tatr wyglądają z tego miejsca majestatycznie. Wiadome, że słoneczna pogoda przyciąga w to miejsce rzesze turystów, więc raczej trzeba się nastawić na tłok na trasie. W tym miejscu warto także wspomnieć, że zimą warto zabrać ze sobą także raczki, gdyż w niektórych miejscach na trasie może być lód, który uniemożliwi bezpieczne poruszanie się.

Jeśli jednak szukasz trochę mniej uczęszczanych, ale nadał łatwo dostępnych szlaków, to warto wybrać się do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej lub na Rusinową Polanę.

Baseny termalne

To atrakcje absolutnie dla każdego i zimą trzeba nastawić się na ścisk na termach, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Najbliżej Zakopanego znajdują się chętnie wybierane Termy Chochołowskie, ale można też udać się na termy Bania do Białki Tatrzańskiej lub do Gorącego Potoku zlokalizowanego w Szaflarach, które swoim klimatem dla mnie są zdecydowanym faworytem. 

Tradycyjny góralski Kulig

Większość odwiedzających Zakopane zimą wybiera także przejażdżkę saniami ciągniętymi przez konie. W Zakopanem jest wiele firm oferujących kuligi, ale warto rozważyć przede wszystkim te odbywające się na Gubałówce (ze względu na rozciągającą się panoramę na Tatry) lub w Dolinie Chochołowskiej (kulig odbywa się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego).

Wyprawa na skuterach śnieżnych

To atrakcja zdecydowanie dla ludzi aktywnych, gdyż potrzebna jest tu sprawność fizyczna. Przejażdżka skuterem przez zaśnieżone lasy i polany to niesamowite doświadczenie, zwłaszcza jeśli na co dzień mieszkasz w mieście. Trasy prowadzą przez niezurbanizowane tereny poza miastem z pięknymi widokami na Tatry. Ceny wypraw zaczynają się zazwyczaj od 250 zł za godzinę jazdy. Dwie popularne wypożyczalnie znajdujące się w Zakopanem to Ride Side i Snowdoo, które zlokalizowane są na Gubałówce.

img 1899 min

Pozostałe warte uwagi atrakcje Zakopanego 

Oprócz wymienionych atrakcji warto skorzystać także z psich zaprzęgów, snow tubbingu i odwiedzić śnieżny labirynt, albo zjechać na nartach z Kasprowego Wierchu.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.