W podkrakowskich Krzeszowicach na wielbicieli rowerowych akrobacji czeka nie lada niespodzianka. To tutaj w ramach Igrzysk Europejskich powstał park BMX, na którym w zawodach zmierzy się 80 sportowców z całego świata. Ich zmagania będzie można oglądać 21 i 22 czerwca. Warto dodać, że to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Dla kibiców przewidziane jest 500 miejsc na trybunach oraz dodatkowo 2000 miejsc stojących, dlatego lepiej pośpiesznych się z kupnem biletów. Zawody w Krzeszowicach będą mieć rangę mistrzostw Europy i stanowią kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Czym jest BMX Freestyle?

Niewątpliwie jest jedną z najmłodszych konkurencji olimpijskich. Biorący w niej udział zawodnicy wykonują tricki o różnym stopni zaawansowania. Ważna w nich jest także płynność przejazdu, liczba przeszkód, które pokona zawodnik oraz  wysokość, na której są wykonywane. Te wszystkie elementy wpływają na ocenę sędziów.

Najważniejsze informacje

Zawody odbędą się 21 i 22 czerwca w Krzeszowicach. Skatepark mieści się przy ulicy Krzywej, natomiast wejście dla kibiców będzie zlokalizowane na ulicy Legionów Polskich. Bilety można zakupić poprzez stronę: tickets.european-games.org. Będzie także możliwość zakupienia biletów na miejscu, gdzie będzie odbywać się impreza. Bilet na kwalifikacje kosztuje 30 zł, na finał 40 zł, natomiast karnet kosztuje 50,40 zł. Do Krzeszowic kursują pociągi oraz busy.

Autorka tekstu: Ewa Bandyk

Autorka zdjęć: Joanna Kaczorowska

DodajArtykul

Wydarzenia sportowe

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.