„Łapiguz” – rowerowa i piesza orientacja w Kotlinie Jeleniogórskiej

W dniach 16-18.08.2019 w Kotlinie Jeleniogórskiej odbędzie się  Maraton na Orientację „Łapiguz” z bazą w Jeżowie Sudeckim. Przygotowaliśmy trzy trasy piesze na dystansie 10, 25 i 50 km oraz dwie trasy rowerowe o długości 150 i 75 km.

Na czym polega rywalizacja?

Uczestnik dostaje pełną, kolorową mapę w skali 1:50 000 z zaznaczonymi punktami kontrolnymi oraz dodatkowo najbliższa okolica punktów, które należy odnaleźć w terenie, przedstawiona jest w skali 1:10 000 wraz z opisami w formie piktogramów.  Zawodnik sam decyduje o przebiegu trasy, kolejności potwierdzeń punktów w terenie i zagospodarowaniu czasu na pokonanie drogi, bufet i odpoczynek. Do indywidualnej klasyfikacji wystarczy odszukać co najmniej jeden punkt w limicie czasu. Oczywiście zwycięży ten zawodnik, który potwierdzi najwięcej punktów w najkrótszym czasie.

Trasy piesze:

TP 50 to nasza koronna trasa piesza z limitem czasu 14 godzin. Wyniki TP50 wliczają się do klasyfikacji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

TP 25 to trasa „rekreacyjna”. Polecamy ją dla osób, które zdobyły już pierwsze doświadczenia w marszach lub biegach na orientację, ale nie czują się gotowe na długie dystanse. Czas do dyspozycji to 8 godzin.

„Rodzinna” TP 10 pozwoli Wam postawić pierwsze kroki lub zainteresować Wasze pociechy światem orientacji. Otrzymujecie pełną mapę w przejrzystej skali 1:10 000, dodatkowo oznaczenia punktów opisane są słownie. Na tej trasie można startować w drużynie 2-4 osobowej, nie ma dolnej granicy wieku (dzieci startują pod stałą opieką osoby pełnoletniej lub opiekuna prawnego), a niewielka opłata obejmuje cały zgłoszony zespół.

Trasy rowerowe:

TR 150 to nasza najdłuższa trasa tylko dla wytrawnych rowerzystów. 150 km do przejechania, 15 godzin rywalizacji i na osłodę klasyfikacja w Pucharze Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację.

TR 75 pozwala sprawdzić się w rowerowej orientacji na dystansie 75 km. Zawodnik sam decyduje o przebiegu trasy i zagospodarowaniu 10 godzin.

Więcej informacji: Strona internetowa (link), FB (link)

 

DodajArtykul

Wydarzenia turystyczne

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.