Gdzie odpocząć w czasie wakacji? Najlepiej tam, gdzie kultura przeplata się z naturą!

Od dawna wiadomo, że kontakt z przyrodą wpływa na dobre samopoczucie. Nikomu też nie trzeba tłumaczyć dlaczego podróże kształcą. Wybierając kierunek naszej wakacyjnej przygody często zastanawiamy się jak połączyć zwiedzanie ciekawych miejsc z relaksem. Z jednej strony jesteśmy żądni wiedzy i chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej, a z drugiej w końcu mamy chwilę dla siebie, kiedy możemy złapać wiatr w żagle i przysłowiowo naładować baterie. Są na szczęście miejsca, w których uda nam się zrealizować oba plany jednocześnie.

Turystyka na światowym poziomie

Polska słynie z pięknych krajobrazów i niezwykłych zabytków. Jest tu jeszcze mnóstwo nieodkrytych i mniej popularnych miejsc, które powinny pojawić się na naszej turystycznej mapie. Warto wziąć pod lupę malowniczy region Kotliny Kłodzkiej, która wzbudza coraz to większe zainteresowanie wśród turystów z Polski i z zagranicy. Zarówno dorośli, jak i dzieci, znajdą tutaj atrakcje będące odpowiedzią na ich wakacyjne oczekiwania. Doskonałym przykładem jest Park Miniatur Minieuroland, który mimo swojej niedługiej obecności na rynku turystycznym, stał się kultową atrakcją tego zakątka Polski. Jest to kompleks, który ciężko określić jednym zdaniem. To nie tylko misternie wykonane makiety, ale również przemyślane arboretum z ciekawą architekturą ogrodową.

Zwiedzać czy odpoczywać?

W Minieurolandzie nie będziemy stawać przed takim dylematem. Możemy tu połączyć odkrywanie wyjątkowych miejsc z beztroskim odpoczynkiem i zabawą. Na powierzchni dwóch hektarów zobaczymy ponad 40 makiet, które zabiorą nas w podróż po Kotlinie Kłodzkiej, Dolnym Śląsku i bardziej odległych zakątkach Europy. Przystankami będą liczne altanki, romantyczne zakątki i miejsca, w których zaspokoimy apetyt na słodkości lub ciepły posiłek. Dodatkowo każde dziecko, jak na prawdziwego podróżnika przystało będzie zwiedzać różne państwa ze specjalnym paszportem. Wizyta w Minieurolandzie będzie ciekawą przygodą dla całej rodziny.

Spakowani?  No to w drogę!

Więcej wskazówek znajdziecie na www.minieuroland.pl

 

Atrakcje turystyczne

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.