Jakie atrakcje turystyczne warto odwiedzić na Podkarpacia w trakcie trwania ferii zimowych? To pytanie stosunkowo często zdają sobie osoby planujące wypoczynek w tej jakże ciekawej części kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele ciekawych miejsc znajduje się w tej części kraju. Między innymi z tego powodu postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jakie ciekawe miejsca warto odwiedzić, będąc na Podkarpaciu.

Bieszczadzkie szlaki turystyczne

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Podkarpacia, są przepiękne szlaki turystyczne biegnące przez malownicze tereny Bieszczadów. Co równie ważne, na wiele z nich bez większego problemu można udać się z dziećmi oraz młodzieżą. Do najpopularniejszych z nich należą między innymi do cudownego źródełka w Zwierzyniu, zaczynający się w Myczkowce. Długość szlaku wynosi około 4,5 kilometra w obie strony.

Innym ciekawym szlakiem turystycznym jest szlak wiodący do miejsca kultu w Łopience. Tutaj szlak zaczyna się na parkingu pomiędzy miejscowościami Polanki oraz Buk. Jego długość w obie strony wynosi około 4,9 kilometra. Należy jednak pamiętać, że są to tylko dwa przykłady stosunkowo prostych, i niewymagających szlaków. Warto jednak wcześniej się odpowiednio przygotować. Zimowe buty oraz ubranie, a także naładowany telefon komórkowy to obecnie absolutne minimum, zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek zimową wycieczkę pieszą w rejonie Bieszczad.

Coś dla nieco mniej aktywnych

A co, jeśli z różnych względów nie mamy możliwości wyjść z dziećmi na szlak turystyczny? Nic straconego, gdyż Podkarpacie oferuje również szereg różnych innych atrakcji, z jakich można skorzystać w trakcie trwania ferii zimowych. Należą do nich między innymi przepiękne pałace oraz zamki.

Doskonałym przykładem może być tutaj zamek znajdujący się w Łańcucie. Jest to przepiękna rezydencja magnacka wybudowana przez Stanisława Stadnickiego, zwanego diabłem łańcuckim. Następnie przeszedł on w ręce rodziny Potockich, którzy go rozbudowali, oraz dodatkowo upiększyli. Dzięki temu zamek ten stał się istniejącą do dzisiaj wizytówką piękna dawnych czasów. Inną ciekawą atrakcją o podobnym charakterze, może być Rzeszów. Z jednej strony jest on bowiem bogaty w różnego rodzaju zabytki, w tym również stare miasto, na którym ujrzymy wiele bogato zdobionych kamienic mieszczańskich.

Z drugiej strony w Rzeszowie znajduje się muzeum dobranocek. Jest to idealne wręcz miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci bowiem mogą na wyciągnięcie ręki zobaczyć swoich ulubionych bohaterów, których oglądają na co dzień. Z kolei rodzice w ten prosty sposób mogą sami sobie przypomnieć czasy, kiedy byli dziećmi. Ponadto jest to, doskonały wręcz sposób na wzajemną integrację. Między innymi z tych właśnie powodów muzeum to cieszy się tale rosnącą popularnością. Z tego powodu muzeum to obok starówki, bardzo często jest obowiązkowym, obok starówki, punktem różnego rodzaju rodzinnych wycieczek, i nie tylko.

Podsumowanie

Decyzja odwiedzeniu Podkarpacia w okresie ferii zimowych z dzieckiem może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na miłym spędzeniu wspólnie czasu, oraz zobaczeniu różnego rodzaju ciekawych miejsc. Tym bardziej że dotarcie do wielu z nich, nawet z małym dzieckiem, często nie sprawia większych problemów, nawet dla osób, które rzadko preferują pieszą turystykę. Między innymi z tych właśnie powodów Podkarpacie w okresie ferii zimowych staje się z roku na rok coraz bardziej popularne.

Współautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa - jeden z najpiękniej położonych hoteli ze SPA, salami weselnymi i wykładowymi.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.