Przy okazji wizyty na Roztoczu w okolicach Suśca warto odwiedzić nie tylko popularne "Szumy" na Tanwi, ale także zobaczyć największy wodospad w okolicy, zwany popularnie Jelonkiem. Uroki otaczającej przyrody z pewnością wynagrodzą dodatkowy spacer.

 

Jeleń jako rzeka jest prawym dopływem Tanwi. Niezwykle czystym, o czym świadczy występowanie tu między innymi pstrągów. Słynie przede wszystkim z najwyższgo rzecznego progu skalnego w okolicy Rezerwatu "Szumy nad Tanwią" o wysokości około 1,5 metra i szerokości około 9 metrów. Można do niego dotrzeć szlakiem z Huty Szumy - około 1,5 kilometra lub od Suśca - szlakiem około 5 kilometrów. Ciekawostką jest położenie nieopodal styku województw lubelskiego i podkarpackiego. Z uwagi na swoje walory chętnie odwiedzany przez fotografów i malarzy. Wodospad na Jeleniu tworzy niesamowicie urocze i spokojne miejsce, warte odwiedzenia przy okazji pobytu na Roztoczu.

POŁOŻENIE WODOSPADU NA JELENIU WZGLĘDEM INNYCH MIEJSC NA ROZTOCZU:

  • Susiec - 5 kilometrów,
  • Rebizanty - Szlak Szumów - 1,5 kilometra,
  • Czartowe Pole - 13 kilometrów.

 

Rzeki i jeziora

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.