Morskie Oko - największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395 m n.p.m. ma powierzchnię ok35 ha, długość 860 m, szerokość 560 m, a w najgłębszym miejscu ma 50 m. Na morenie od północnej strony jeziora stoi schronisko PTTK które należy do najstarszych i najpiękniejszych schronisk tatrzańskich, jest ono punktem wyjściowym wycieczek na Rysy, Szpiglasową Przełęcz i Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Do schroniska prowadzi 9 kilometrowa droga asfaltowa z Palenicy, co czyni to miejsce łatwo dostępnym dla rzesz turystów, oczywiście trzeba ją pokonać pieszo, niemniej wpływa to na intensywność ruchu turystycznego.
Piękne widoki na szczyty Tatr Wysokich, w tym najwyższy szczyt w Polsce - Rysy, jezioro położone wśród lasów i piętrzących się w górę skał oraz schronisko górskie, gdzie można usiąść, coś zjeść i odpocząć, rozkoszując się otaczającą przyrodą - wszystko to sprawia że Morskie Oko to najpopularniejsze miejsce w Tatrach.

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

Rzeki i jeziora

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.