Pustelnia Brata Alberta na Kalatówkach - położony w niezwykle urokliwym miejscu drewniany domek na terenie obecnego Klasztoru Albertynów. Pustelnia powstała w 1901 roku i do dzisiaj stanowi niewielką drewnianą chatkę z dwiema izbami, poddaszem oraz przedsionkiem. Jedna izba stanowiła niegdyś pokój pomocniczy dla księży, którzy odprawiali msze w Kaplicy Albertynek, druga była celą Brata Alberta. Na miejsce skupienia wybierali tę pustelnię między innymi Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Józef Konrad Korzeniowski, a w 1997 roku miejsce to odwiedził Jan Paweł II. 

Pustelnia położona jest na szlaku niebieskim z Kuźnic do Schroniska na Hali Kondratowej. Kuźnice oddalone są z tego miejsca o niecały kilometr, można też wybrać się na krótki spacer do klasztoru, odbijając żółtym szlakiem. Jest to niezwykłe miejsce w osnowie tatrzańskiego krajobrazu.

 

 

 

 

 

DodajArtykul

Obiekty sakralne

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.