Ośrodek wczasowy położony nad jeziorem Lucień powstał dla pracowników Żyrardowskiego Zakładu Przemysłu Lniarskiego. Kompleks został zaprojektowany prawdopodobnie w roku 1972, a po oddaniu do użytku imponował niezwykle wysokim standardem. Kompleks składał się między innymi z czterech „okrąglaków”, czyli budynków mieszkalnych dla wczasowiczów. W pokojach znajdowały się łazienki i kuchnie oraz wszelkie niezbędne wyposażenie. Odpoczywający mogli korzystać również z placu zabaw, boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki czy kortu tenisowego.

Budynki wielokrotnie wystawiane były na sprzedaż. Jeszcze kilka lat temu wewnątrz leżały przedmioty codziennego użytku, stały meble i wisiały firany, wciąż czekające na kolejnych gości. Obecnie obiekt jest rozszabrowany i zniszczony.

 

Teskt i zdjęcia pochodzą ze strony

http://www.morizon.pl/

Miejscowości

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.