Trzy Korony - najbardziej charakterystyczny szczyt Pienin o wysokości 982 m.n.p.m. Jest to najwyższy szczyt Pienin Środkowych, zbudowany ze skał wapiennych, z czego trzy tworzą koronę. Najwyższa z tych skał jest Okrąglica - udostępniona dla turystów, to tutaj znajduje się platforma widokowa, skąd rozpościera się niezwykła panorama. Na Trzy Korony prowadzą szlaki turystyczne, dwa główne ze Sromowców Niżnych (krótszy) oraz z Krościenka nad Dunajcem (nieco dłuższy).

Oba szlaki spotykają się na Przełęczy Szopka (780 m.n.p.m.) i stąd jest około dwudziestominutowe podejście na szczyt Trzech Koron. Jest to ważna atrakcja turystyczna i niezwykle ciekawe miejsce w Polsce.

 

 

Góry

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.