Strzecha Akademicka – schronisko PTTK (uważane jest za najstarsze w regionie) znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i położone jest 1258 m n.p.m. 10 minut drogi od schroniska “Samotnia”, przy głównym karkonoskim węźle szlaków letnich i zimowych. Obecnie baza posiada 140 miejsc noclegowych. Przy schronisku jest wyciąg orczykowy i nartostrada "Złotówka". Hotelowy gmach wybudowano w 1907 r.
Nazwa "Strzecha Akademicka" powstała w pierwszych latach po II wojnie światowej, kiedy obiekt był własnością studentów wyższych uczelni krakowskich.
Po 1989 było gruntownie modernizowane, położono nowy miedziany dach, wymienione zostały w całym schronisku okna i wyremontowane sanitariaty i prysznice. Schronisko zostało wyposażone w saunę i inne urządzenia rekreacyjne. 
Klimat w schronisku nawiązuje do myślistwa, w jadalni można zobaczyć bardzo stary piec kaflowy z zielonej ceramiki.

 

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

Góry

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.