Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w Karkonoszach znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. gdzie masy wody spadają trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz ma ok. 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i „Szałas Sielanka".

Ciekawostką jest to że reżyser Andrew Adamson, nakręcił tu sceny do brytyjskiej ekranizacji książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” W wąwozie Kamieńczyka, z jego pionowo wznoszącymi się skalnymi ścianami, szumem spadającej z wysoka wody można poczuć iście baśniowy klimat

Wstęp do Wąwozu Kamieńczyka codziennie od 9:00 do 17:00 płatny;
bilety jednorazowe: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy (w cenie wypożyczane są kaski ochronne)

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

Góry

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.