Wraz ze zbliżającymi się wakacjami coraz więcej ludzi planuje gdzie pojechać. Zapewne nie odkryjemy Ameryki myśląc, że najczęściej wybieranym kierunkiem będzie Morze Bałtyckie. Ale czy macie już konkretnie zaplanowane miejsce, czy też jeszcze go szukacie?

Gdzie pojechać nad morze?

Linia brzegowa Polski jest długa. Liczy kilkaset kilometrów pomiędzy Świnoujściem, a Krynicą Morską. Znajdziecie tak sławne miasta jak Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustka, Łeba czy Sopot, ale też znacznie mniej popularne Międzywodzie, Łazy czy Jantar. Co wybrać?

Odpowiedź nie będzie jednoznaczna bowiem zależy to od bardzo wielu czynników. Między innym od zasobu Waszych portfeli. Trzeba wiedzieć, że im słynniejsza miejscowość tym ceny są zwykle dużo wyższe niż w tych mało znanych. A więc hotel o takim samym standardzie w Mielnie i Ustroniu Morskim, albo w Dziwnowie niekoniecznie będzie kosztować tyle samo.

Niższych cen warto szukać na kwaterach prywatnych. Chociaż ostatnio coraz bardziej popularne stają się też apartamenty nad morzem

Dlaczego warto wybierać apartamenty?

Apartamenty mają tę przewagę nad hotelami, że pozwalają poczuć się prawie jak w domu. Wiele z nich jest bardzo komfortowo wyposażona, jednocześnie dając większą swobodę i prywatność aniżeli pokój w hotelu. No i zwykle też są bardziej przestronne.

W apartamentach macie prawie zawsze do dyspozycji własną kuchnię, dzięki czemu możecie sobie przygotować ciepłe posiłki, co pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy na żywieniu w restauracjach. Wiele miejscówek oferuje gościom prywatne parkingi, place zabaw dla dzieci, sprzęt plażowy i do grillowania.

A może jednak domek?

Jeszcze inną możliwość nocowania na wakacjach dają domki. Zwykle pomieszczą one sporą liczbę osób. Warto więc na takie wczasy wybrać się z większą grupą przyjaciół, czasami nawet mogą to być dwie rodziny. Domki też pozwalają i na komfort i na luz. Bywają przeważnie w ogrodzonych ośrodkach dzięki czemu będziecie się czuli bezpiecznie.

Ostatecznie każdy z Was powinien wybrać dokładnie to co najbardziej lubi, wszak urlop mamy raz w roku. Musimy wrócić z niego wypoczęci i zadowoleni.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.