Miłośników sportów wodnych z roku na rok, a właściwie z sezonu na sezon przybywa. Podobnie jest w przypadku pływania na desce. Jest to spot, który zrzesza pasjonatów prawdziwej morskiej przygody. Jednak po zakupem deski warto wiedzieć w jakie elementy wyposażyć się, aby ten czas spędzony na desce był niezwykle komfortowy oraz atrakcyjny.

Kilka przydatnych gadżetów do pływania na desce

Jednym z przydatnych gadżetów, a właściwie niezbędnym elementem, który powinien znaleźć się podczas pływania na desce, a zarazem zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa i jest kamizelka ratunkowa, która właściwie jest jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia surfera. To ona powinna znajdować się na pokładzie deski SUP. Co do tego przepisy są bezwzględne i jasno mówią, że powinna znajdować się na pokładzie deski w takiej liczbie w jakiej znajduje się liczba pasażerów. Dbając o własne bezpieczeństwo warto postawić na ten dodatkowy element wyposażenia.

Jakie akcesoria są niezbędne do deski SUP?

Decydując się na zakup deski warto pomyśleć o kilku bardzo istotnych akcesoriach, które pomogą podczas wodnej podróży. Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z deska SUP powinien wyposażyć się w wiosła i tutaj niezwykle istotny jest odpowiedni dobór takiego elementu, aby nie był zbyt ciężkim, ponieważ można szybko zmęczyć się. Bardzo polecane przez producentów są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie dość lekkie wiosła wykonane między innymi z włókna szklanego.

To bardzo trwałe akcesoria dodatkowe, które z pewnością posłużą przez wiele lat, nawet podczas silnej eksploatacji. Warto mieć na uwadze, że SUP to deska, którą trzeba napompować przed użyciem, dlatego niezbędnym elementem jest pompka. Polecane w tym zakresie są pompki dwustrefowe, które posiadają wzmocnienie kanały ułatwiające pompowanie. Można wybrać także pompkę elektryczną, która z pewnością będzie niezwykle przydatna i zadba o komfort podczas pompowania deski. Są to bardzo proste w obsłudze gadżety, które ułatwiają funkcjonowanie. Niezwykle przydatnym może stać się także plecak, dzięki którym któremu można w wygodny sposób przewieźć swojego SUP-a, a dodatkowo w nim można przechowywać deskę, kiedy nie jest użytkowana. Dużym atutem w wielu plecakach są dodatkowe kółka, które pomogą w jego przemieszczaniu się.

Fin - have must każdego miłośnika deski

Stateczniki, które zapewniają stabilność desce, czyli tak zwane finy to kolejny element wyposażenia, który powinien być w posiadaniu miłośnika surfowania. Dzięki temu gadżetowi deska jest w stanie płynąć w prostej linii. Dobrze wyposażyć się w kilka tego typu elementów gdyby jeden z nich uległ uszkodzeniu.

Posiadając deskę warto mieć także w posiadaniu mały zestaw majsterkowicza, czyli tak zwany zestaw naprawczy, dzięki tej apteczce pierwszej pomocy nawet podczas awarii w trakcie wyprawy będzie można uratować sytuację i zasklepić uszkodzenie.

Często podczas wypraw dochodzi do przebicia deski lub rozklejenia któreś z warstw, dzięki takiemu podręcznemu zestawowi naprawczemu można w szybki i profesjonalny sposób skleić deskę i ponownie ją użytkować. W takim zestawie można znaleźć materiał PVC, klej, a także klucz, które będą kompletnym zestawem służącym do naprawy takiego elementu.

Jak można zauważyć posiadanie samej deski SUP to nie jest wystarczające. Przy tym sporcie warto postawić także na kilka gadżetów, które sprawdzą się podczas uprawiania tego sportu i ułatwią funkcjonowanie na wodzie. Chociaż są niewielkie to w razie wystąpienia różnych sytuacji mogą być niezastąpione.

Publikacja powstała przy współpracy ze sklepem easy-surfshop.pl, oferującym m.in. sprzęt do windsurfingu i kitesurfingu.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.