W odróżnieniu od konferencji, szkolenia cechuje kameralny charakter. Uczestnicy nie chcą bowiem być częścią całości — wręcz przeciwnie, chcą być traktowani indywidualnie pomimo obecności innych osób. Właśnie dlatego podczas wyboru miejsca organizacji szkolenia, warto wybrać salę, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i dopasowana do potrzeb zarówno prowadzącego, jak i uczestników.

Bez względu na temat szkolenia, sala musi charakteryzować się kilkoma kluczowymi cechami. 

Po pierwsze, musi być na tyle przestronna, by umożliwić swobodne poruszanie się i wykonywanie zadań. Nie może być jednak zbyt obszerna, by nie wprawiać uczestników w dyskomfort niewykorzystaną przestrzenią. Nawet jeżeli szkolenie będzie miało formę wykładu, warto pomyśleć chociażby o wyjściach do toalety. Uczestnicy powinni mieć więc możliwość przemieszczania się, nie rozpraszając przy tym pozostałych osób. 

Po drugie, sala powinna być odpowiednio wyposażona. Aby nic nie zakłóciło przebiegu szkolenia, pomieszczenie powinno być wyposażone w nowoczesny sprzęt techniczny i audiowizualny oraz tablice demonstracyjne takie jak flipcharty. Co więcej, sala powinna posiadać klimatyzację oraz dostęp do szybkiego Wi-fi. 

Po trzecie, sala powinna być częścią obiektu oferującego nocleg, restaurację oraz parking. Niektórzy uczestnicy, szczególnie ci przyjeżdżający z najdalszych zakątków Polski, mogą wyrazić chęć zostania w mieście na dłużej lub jednonocnego odetchnięcia po długiej podróży. Warto więc wybrać miejsce, które oferuje obie możliwości, by uczestnicy nie musieli dojeżdżać do miejsca wydarzenia. 

Wiesz już, czym powinna cechować się idealna sala szkoleniowa w Poznaniu. Czy można jednak znaleźć miejsce, które spełni wszystkie te kryteria? Na szczęście tak. Jednym z nich są sale oferowane przez Hotel Lechicka. Obiekt posiada kilka w pełni wyposażonych i dostosowanych pomieszczeń, które sprawdzą się doskonale, niezależnie od charakteru spotkania. 

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.