Myślisz czasem o wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku? Stale rozwijająca się branża turystyczna oferuje wiele możliwości, dzięki którym możesz wypocząć blisko natury. Jednym z zyskujących dużą popularność trendów jest glamping. Miejsca glampingowe to propozycje łączące w sobie bliski kontakt z otoczeniem z najwyższym komfortem. Jednym z takich miejsc jest ośrodek wypoczynkowy 4 żywioły w Starej Morawie. Znajdziemy tam niecodziennie domki kopułowe i jurty do wynajęcia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda nocleg w jurcie.

Charakterystyka jurt

Jurty to budowle na planie koła, wzorowane na dawnych mongolskich schronieniach. Jurty w Starej Morawie zostały wybudowane z ekologicznych materiałów. Jest to konstrukcja z drewna jodłowego pokryta wysokiej klasy bawełnianym poszyciem. Okrągła forma budynku pozwala na harmonijny relaks w górskiej okolicy. Nietypowe wykonanie pozwala zachować wszystkie zalety klasycznego domu w połączeniu z dużą bliskością przyrody. Forma jurty sprawia, że możemy wsłuchać się w okoliczne dźwięki. Możesz posłuchać odgłosów deszczu lub szumu drzew z wnętrza jurty. Jednocześnie należy pamiętać, że jurty do wynajęcia są obiektami całorocznymi. Posiadają zarówno klimatyzację, jak i ekologiczny system grzewczy.

Wnętrze jurt na wynajem

Zadaniem jurt jest wsparcie głębokiego relaksu i wypoczynku wielozmysłowego. Co to oznacza? Nie tylko odgłosy natury czy górska okolica czynią je wyjątkowymi. Jurty do wynajęcia w Starej Morawie posiadają na zwieńczeniu sufitu świetlik, czyli nietypowe okno dachowe. To rozwiązanie pozwala gościom na podziwianie rozgwieżdżonego nieba z poziomu łóżka. Budynki mają 35m2 i są podzielone na kilka stref. Znajdziemy tam komfortową łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny z jadalnią czy strefę wypoczynkową. Całość została urządzona w rustykalnym stylu, a dopełnieniem są dodatki w energetycznych kolorach.

Atrakcje w okolicy Starej Morawy

Nocleg w Starej Morawie to dobre rozwiązanie zarówno dla osób szukających błogiego relaksu, jak i aktywnych turystów. W sąsiedztwie znajduje się zalew w Starej Morawie. Jest to jeden z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Na jego terenie znajdziemy plażę, molo, plac zabaw czy wypożyczalnię sprzętów wodnych. Okolica znana jest również z licznych szlaków górskich. Nieopodal znajduje się kilka stoków narciarskich. Szukasz miejsca na urlop w górach? Sprawdź ofertę ośrodka wypoczynkowego 4 zywioły: Glamping Dolny Śląsk.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.