Każdy z nas marzy o zdrowej i szczupłej sylwetce. Nie da się ukryć, że szczególną uwagę poświęcają jej przede wszystkim panie, które stosują niezwykle restrykcyjne diety i starają się wprowadzić do swojego życia odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których pomimo podjętych działań, waga dalej stoi w miejscu. Okazuje się, że przyczyną tego może być cały szereg zaburzeń metabolicznych czy po prostu problemów z trawieniem. Okazuje się jednak, że prawdziwym sprzymierzeńcem w procesie redukcji masy ciała może okazać się woda siarczkowa. Jak wpłynie ona na nasz organizm?

Siarka czyli piekielny pierwiastek

Woda siarczkowa, jak sama nazwa wskazuje cechuje się przede wszystkim bogatą zawartością siarki. Co ciekawe, siarka nazywana jest prawdziwym pierwiastkiem z piekła rodem. Dlaczego? Jest ona jedną ze składowych lawy wulkanicznej, a także prochu strzelniczego. Niemniej jednak warto zauważyć, że siarka to również pierwiastek, który w naturalny sposób występuje w ludzkim organizmie. Jest ona jednym z elementów insuliny, czyli hormonu regulującego poziom cukru we krwi, a także heparyny, czyli związku odpowiadającego za regulowanie ciśnienia krwi. Siarka jest również częścią kolagenu, a co za tym idzie odpowiada za zahamowanie procesów starzenia się skóry, a także jej piękny i młody wygląd. Jednak coraz więcej osób wskazuje również na to, że woda siarczkowa, może znacznie przyczynić się do procesu utraty zbędnych kilogramów i wesprzeć proces odchudzania.

Woda siarczkowa i jej właściwości odchudzające

Woda siarczkowa to nic innego jak woda, o ogromnym stężeniu siarki. Wielu specjalistów zatem wskazuje, że ma ona prawdziwie magiczne właściwości, szczególnie jeśli chodzi o procesy odchudzania. Dlaczego? Zgodnie z wieloma przeprowadzonymi badaniami, wykazano, że woda siarczkowa ma niesamowite właściwości, które pozwolą pobudzić nasz metabolizm. Jak wiadomo, to właśnie od metabolizmu zależy to, w jaki sposób możemy kontrolować naszą wagę i w jakim tempie zachodzi przemiana materii. Wobec tego wodę siarczkową można uznać za prawdziwego sprzymierzeńca w walce o zdrową i smukłą sylwetkę. Co więcej, oprócz regulacji metabolizmu, woda siarczkowa wykazuje również zbawienny wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi. Wobec tego jest ona zalecana osobom cierpiącym na insulinooporność czy inne schorzenia autoimmunologiczne, które mogą przyczynić się do wzrostu masy ciała. Jak więc widać, woda siarczkowa ma dobroczynny wpływ na dosłownie cały organizm. 

Czy każdy może pić wodę siarczkową?

Woda siarczkowa z pewnością zainteresuje nie jednego z nas. Dzięki niej można bowiem znacznie poprawić swoje samopoczucie i podnieść pewność siebie, co jest następstwem utraty zbędnych kilogramów. Jednocześnie warto być świadomym tego, że nie każdy może zdecydować się na pitną kurację wodą siarczkową. Występują bowiem pewne przeciwwskazania, do których zalicza się głównie:

  • wrzody żołądka oraz wrzody dwunastnicy
  • nadkwasowość żołądka
  • zaburzenia przewodu pokarmowego przebiegające z ostrymi biegunkami
  • refluks oraz zgada

Niestety, powyższe dolegliwości wykluczają nas z terapii odchudzającej wodą siarczkową. Warto jednak zauważyć, że w takim przypadku można zdecydować się na inną odmianę kuracji. Okazuje się, że coraz popularniejsze stają się kąpiele w wodzie siarczkowej, które oferowane są obecnie przez różnorodne uzdrowiska. Jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry, pozbyć się dolegliwości związanych z różnymi schorzeniami, a także poprawić swoje samopoczucie.

Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.