Stolica Dolnego Śląska oferuje turystom wiele atrakcji. Bogata historia i liczne zabytki stanowią o niepowtarzalnym klimacie miasta. Wrocław jest pełen tras turystycznych, jak i zakątków wartych odwiedzenia. Sprawdzony przewodnik po Wrocławiu opowie ciekawe historie, wskaże atrakcyjne miejsca oraz zaplanuje spacer wrocławskimi uliczkami i zakamarkami. 

Wrocław przyciąga licznymi atrakcjami

Wrocław określany jest mianem „Wenecji północy”, a to za sprawą ponad 100 mostów i kładek, które nadają miastu niepowtarzalnej i romantycznej aury. Przechadzając się po Wrocławiu, na pewno trafimy na słynny most „zakochanych”, który obwieszony kłódkami robi wrażenie na wszystkich, którym mocniej bije serce.

Z racji swego położenia nad rzeką Odrą, Wrocław zachęca do aktywnego wypoczynku na wodzie. Żaglówki oraz turystyczne statki są na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak rosnąca liczba miejskich, plażowych barów. Dla tych, którzy szukają wodnych rozrywek o każdej porze roku, do dyspozycji jest jeden z największych Aquaparków w Polsce oraz centrum wiedzy i nauki o wodzie - Hydropolis. 

Wrocław to nie tylko atrakcyjne turystycznie i historycznie miejsce, ale także nieustannie rozrastający się ośrodek studencki i biznesowy. Miasto Stu Mostów, polska Dolina Krzemowa - nazywane jest różnie, ale żadne określenie nie odda w pełni jego ducha. Kultowy wrocławski rynek nigdy nie śpi. Pośród kolorowych kamieniczek i zabytkowych budynków odnajdziemy tu mnóstwo restauracji, pubów i klubów, w których można dobrze zjeść, potańczyć lub spotkać się z przyjaciółmi. Jeśli mowa o nocnym zwiedzaniu, nie można zapomnieć o  atrakcjach miasta, które specjalnego znaczenia nabierają właśnie po zmroku. Mowa chociażby o multimedialnej fontannie na Pergoli, pięknie oświetlonym brzegu Odry czy wrocławskich neonach.

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem - czy warto?

Wrocław jest atrakcyjnym miastem dla każdego turysty, który planuje je odwiedzić. Oferuje wiele zabytków, pełnych bogatej historii oraz miejsc, których nie sposób pominąć. Zwiedzanie Wrocławia warto zaplanować z przewodnikiem turystycznym, który nie tylko zaprowadzi nas do najważniejszych atrakcji, ale także przywoła fakty z historii oraz opowie o ciekawostkach stolicy Dolnego Śląską, o których nie mieliśmy pojęcia.

Podstawową trasą zwiedzania miasta jest Ostrów Tumski i Stare Miasto. Podczas wycieczki odkryjemy dawny Wrocław. Na taki spacer warto przeznaczyć kilka godzin i zaplanować go z profesjonalnym przewodnikiem, np. z Wrocmania.pl. Dzięki niemu odkryjesz takie miejsca, jak Katedrę Wrocławską, Most Tumski, Stare Jatki, gotycki Ratusz czy Bramę Kluskową. Innym kierunkiem wartym zobaczenia jest wyjątkowy budynek Hali Stulecia czy Ogród Japoński. Widoki zadowolą nie tylko miłośników przyrody. Na wszystkie trasy po Wrocławiu warto zabrać ze sobą doświadczonego eksperta, który wskaże najważniejsze miejsca oraz przekaże najciekawsze historie. To świetny sposób na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół lub rodziny.

Dolny Śląsk do odkrycia 

A jeśli Wrocław to za mało… można potraktować je jako bazę wypadową do zwiedzania całego województwa dolnośląskiego. Kilkadziesiąt kilometrów dzieli miasto od malowniczych Gór Sowich, Stołowych, zabytkowego Kłodzka czy całej Kotliny Kłodzkiej. To na Dolnym Śląsku położone są takie słynne miejscowości jak Karpacz czy Szklarska Poręba - idealne na górskie wędrówki. A na miłośników wysokich szczytów czekają Śnieżka i Ślęża. Dolny Śląsk obfituje także w uzdrowiska, takie jak Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój czy Lądek-Zdrój. Warte odwiedzenia są także słynne Stawy Milickie i zabytkowe, małe miasteczka rozsiane po całym województwie. Perełką jest Zamek Książ znajdujący się niedaleko Wałbrzycha. Dolny Śląsk jest pełen atrakcji turystycznych, dlatego warto mądrze zaplanować zwiedzanie.

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.