Tenis ziemny to sport, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej spopularyzowany jest on wśród polityków i biznesmenów. Warto byłoby więc zastanowić się nad tym, dlaczego tak jest. Wydaje się, że tenis uchodzi wciąż za sport dość elitarny, dlatego przyciąga uwagę osób, które są przedstawicielami tak zwanej klasy wyższej. Nie sposób bowiem ukryć, że politycy i biznesmeni przeważnie do takiej klasy należą. Ponadto, zarówno sprzęt do tenisa, jak i usługi profesjonalnego instruktora są dość drogie. Osoby zamożne mogą sobie jednak na takie koszty pozwolić.

Elitarny sport

Jak już zaznaczono na wstępie, tenis ziemny nadal uchodzi za dość elitarny sport. Z jego uprawianiem wiąże się więc pewien prestiż. Politycy oraz biznesmeni bardzo lubią być zaś podziwiani. Bardzo często grają więc w tenisa, nierzadko łącząc przyjemność z obowiązkami. Wspólna gra w tenisa jest bowiem idealną okazją do wymiany poglądów, co ma szczególne znaczenie w przypadku polityków. Biznesmeni mogą zaś podczas takiej gry i przygotowania do niej, porozmawiać na temat wspólnych interesów ze swoimi partnerami. Poza tym, gra w tenisa ziemnego pozwala na odprężenie i relaks. Nie da się zaś ukryć, że praca w roli polityka bądź praca nad własnym biznesem może być dość stresująca. Coraz więcej osób zdaje zaś sobie sprawę z tego, że sport umożliwia nam bezpieczne i przede wszystkim skuteczne rozładowanie nadmiernego napięcia emocjonalnego. 

Drogi sport

Politycy oraz biznesmeni na brak pieniędzy narzekać raczej nie mogą. Nic więc dziwnego w tym, że zazwyczaj nie oszczędzają oni na swoich pasjach i zainteresowaniach. Nie da się zaś ukryć, że sprzęt do tenisa ziemnego, zwłaszcza ten naprawdę profesjonalny może być dość kosztowny. Podobnie rzecz ma się z lekcjami tenisa prowadzonymi pod czujnym okiem doświadczonego instruktora. Z niemałymi kosztami związane jest również wynajęcie kortu tenisowego. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością środków finansowych, nie będzie nas stać na regularne uprawianie tego wyjątkowego sportu. Politycy oraz biznesmeni mogą zaś dość często udawać się z przyjaciółmi oraz partnerami biznesowymi na kort tenisowy. Większość polityków oraz biznesmenów pragnie zaś uprawiać tenisa w jak najlepszych warunkach. 

Dlaczego jeszcze politycy i biznesmeni interesują się tenisem?

Nie sposób nie zauważyć, że politycy oraz biznesmeni nierzadko uczestniczą w konferencjach organizowanych w różnego rodzaju hotelach wyposażonych w sferę SPA. W pobliżu takich hoteli bardzo często znajdują się zaś korty tenisowe. Wspólna rekreacja sprzyja nawiązywaniu znajomości, które mogą okazać się niezwykle przydatne, zarówno w biznesie, jak i w polityce. Ponadto, dzięki tenisowi można spalić sporo kalorii i popracować nad wyglądem swojej sylwetki. Nie da się zaś ukryć, że zarówno dla polityków, jak i dla biznesmenów prezencja jest bardzo ważna. Starają się oni utrzymać formę po to, aby jak najlepiej prezentować się przed swoimi wyborcami oraz rzecz jasna partnerami biznesowymi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jedynie systematyczne uprawianie jakiegoś sportu, w tym tenisa, wpływa korzystnie na sylwetkę. Efekty nie są także widoczne od razu. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Poza tym, żaden polityk ani biznesmen nie powinien decydować się na uprawianie tenisa ziemnego, jeżeli nie sprawia mu on autentycznej radości. Nie warto podążać za czymś tylko i wyłącznie dlatego, że jest to modne i popularne. 

Autorem artykułu jest Tennis & Country Club Hotel – nowoczesny hotel dla osób aktywnych zlokalizowany pod Krakowem.

DodajArtykul

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.