Na wycieczkę nad morze z dzieckiem trzeba zabrać zarówno rzeczy, które zapewnią mu bezpieczeństwo, jak i te, które pozwolą poradzić sobie z dziecięcą nudą. Do pierwszej kategorii należy oczywiście spakować apteczkę i ubranka. Dziecko nie potrzebuje tak wielu ubrań jak dorosły, ale ważne jest, aby wybrać rzeczy praktyczne, wygodne i łatwe do czyszczenia. Niezwykle ważny jest również krem do opalania, a także zabranie akcesoriów, takich jak buty plażowe lub klapki z antypoślizgową podeszwą. Bardzo przydatne są także kapelusze przeciwsłoneczne, w zależności od celu podróży.

Wybierając się z dzieckiem na wycieczkę nad morze, musisz w równym stopniu brać pod uwagę jego bezpieczeństwo i radość. Nie chcesz, aby się nudziło i narzekało, ale chcesz też mieć pewność, że nic mu się nie stanie w tym wyjątkowym miejscu. Weź pod uwagę, że na wycieczkę należy zabrać ze sobą coś dla dorosłych i dla dzieci, a także apteczkę z lekami wystarczającymi dla Ciebie i Twojej rodziny, gdyby coś im się stało. Zabranie dziecka nad morze i zadbanie o to, by miało zapewnioną dobrą zabawę, to odpowiedzialne zadanie. W tym celu należy przygotować wiele przydatnych rzeczy, takich jak kosmetyki i zabawki wodne.

morzezdzieckiem2

Pakując się nad morze, starajmy się nie brać zbyt wiele, do naszej torby zabieramy zazwyczaj tylko to, co niezbędne, a niektóre rzeczy, np. wózek, przewozimy w samochodzie. Ubrania dla dziecka należy dobrać odpowiednio do jego wieku, rozmiaru, a przede wszystkim do pory roku. Na przykład w lipcu będzie potrzebowało innych ubrań niż w sierpniu, kiedy pogoda znacznie się ociepli. Trzeba pamiętać, że latem najlepiej ubierać dziecko w ubranka bawełniane lub lniane, które łatwo wchłaniają wilgoć i szybko schną. Głównym zadaniem ubranek dla dzieci jest ochrona przed zimnem, wiatrem i deszczem oraz zapewnienie idealnych warunków termicznych na skórze przez cały dzień - wszystko to niezależnie od tego, czy jest zima, czy lato. Dlatego nie zabieramy zbyt dużego bagażu i zabieramy tylko to, co jest naprawdę potrzebne dla naszego dziecka.

Wyjazd nad morze z dzieckiem

Niewiele jest rzeczy bardziej ekscytujących dla dziecka niż wycieczka nad morze. Nie musisz pakować zbyt wiele, ale są pewne niezbędne rzeczy, bez których nie będziesz mógł się obejść. Przede wszystkim apteczka: termometr, chusteczki nawilżane, leki antyhistaminowe, tabletki przeciwbiegunkowe, krem do opalania, balsam po opalaniu i środek odstraszający owady. Spakuj wystarczającą ilość ubrań i zapasowego obuwia: bawełniane spodnie i szorty, podkoszulki i swetry; nakrycie głowy; jedną parę kąpielówek lub bikini; strój kąpielowy; buty plażowe i skarpetki. Na koniec należy zabrać zabawki do budowania zamków z piasku oraz piłki do gry w piłkę na piasku.

morzezdzieckiem3

Jak spakować się nad morze z dzieckiem? Pierwszym krokiem jest zrobienie listy wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy, ale wcześniej musimy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: Ile dni zamierzamy spędzić nad morzem? Czy będziemy korzystać z własnego samochodu, czy z komunikacji miejskiej? Czy w miejscu docelowym mamy dostęp do pralki? Bardzo ważne jest też, abyśmy uwzględnili rzeczy służące codziennej wygodzie naszego dziecka (takie jak pieluchy czy ulubione jedzenie), a nie tylko kąpielówki i wiatrówkę. Spróbuj prześledzić w głowie cały dzień z dzieckiem i wypisz wszystkie podstawowe potrzeby. Prawdopodobnie uświadomisz sobie, jak niewiele tak naprawdę potrzebujesz. Następnie usuń z listy zbędne przedmioty - takie jak zabawki, dodatkowe ubrania itp. - i spróbuj dodać rzeczy, które pomogą Ci zorganizować wakacje z rocznym dzieckiem tak, aby wszystko przebiegło gładko i spokojnie.

Przygotuj listę najpotrzebniejszych rzeczy. Uwzględnij na niej wszystko, co będzie potrzebne o różnych porach dnia, na plaży, w samochodzie i w pokoju hotelowym. Pomiń rzeczy, które tylko wydają się ważne, ale nie będą Ci potrzebne. Jeśli podróżujesz z więcej niż jednym dzieckiem, zapisz, ile rzeczy każde z nich potrzebuje na wyjazd - to najlepszy sposób, aby uniknąć zabierania dla nich dodatkowych rzeczy.

Artykuł powstał przy współpracy z Portalem Mieleckim https://www.villa-lapassion.pl/

 

 

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.