Wybierając się w Beskid Niski warto odwiedzić jedno z piękniejszych miejsc tego rejonu jakim jest Klimkówka – niewielka wieś leżąca nad zalewem o tej samej nazwie. Miejsce to jest świetną odskocznią od życia codziennego. Czeka tam na Was cisza i spokój w otoczeniu malowniczego krajobrazu beskidzkich szczytów.

Szukanie odpowiedniego noclegu na swój wymarzony wypoczynek jest zapewne zmorą dla nie jednego turysty. Jeśli cenimy sobie kontakt z naturą, którą możemy mieć na wyciągnięcie ręki, to warto zapoznać się z ośrodkiem nowoczesnych domków Klimkówka Pod Gwiazdami. Oddalone od głównej drogi, wtulone w las są świetnym miejscem do wypoczynku zarówno dla rodzin jak i grupy znajomych. Domki składają się z dwóch sypialni, salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki. Z ogromnych okien rozpościera się widok na las, łąkę oraz pobliskie wzgórza. Miłą niespodzianką dla gości jest sauna, basen oraz balia z gorącą wodą. A wszystko to w otoczeniu natury. W okolicy domków znajduje się wiele atrakcji.

Co zatem warto odwiedzić w Klimkówce?

Zalew Klimkówka

Znajdziemy tam nie tylko piękną plażę, ale także strefę gastronomiczną, namiotową oraz wypożyczalnie kajaków i rowerków wodnych. Warto wspomnieć, że zalew jest objęty strefą ciszy, dlatego spokoju nie zakłóci nam żadna Łódź silnikowa.

Cerkwie

Beskid Niski to region, który nierozerwalnie kojarzy się z cerkwiami. Piękne drewniane świątynie przyciągają uwagę charakterystycznym stylem, w którym zostały zbudowane. Nie bez powodu niektóre z nich zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Góry

Z Klimkówki rozpościera się piękny widok na Pieniny Gorlickie, czyli Kopę, Homolę, Kiczerę i Ubocz. Jeśli jesteśmy fanami pieszych wędrówek, to pokonując niecałe dwa kilometry znad jeziora, możemy stanąć na Flaszy (663 m n.p.m.).

Autorka zdjęć i tekstu: Ewa Bandyk

Pensjonaty

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.