Adrenalina, wysokość, niecodzienne emocje, aktywność i pokonywanie własnych słabości. Jeśli te rzeczy nie są Ci opcje lub chcesz ich doświadczyć, to koniecznie odwiedź Park Linowy Trawers, który znajduje się w bardzo urokliwym zakątku Małopolski, jakim jest malutka miejscowość Dubie nieopodal Krzeszowic. Park umiejscowiony jest na terenie leżącym nad skałami w Dubiu, gdzie rozlega się piękny widok na lasy Rezerwatu Doliny Racławki.

Co na nas czeka w Parku?

Duża dawka endorfin dzięki specjalnie przygotowanym trasom, które różnią się poziomem trudności. Stanowią nie lada wyzwanie zarówno dla najmłodszych gości, jak i tych starszych. Trzy zakresy wysokości i trzy poziomy trudności pozwalają idealnie dobrać trasy do swoich możliwości. Kadra pracująca na miejscu potrafi świetnie doradzić uczestnikowi, którą trasę powinien wybrać: dla osób średniozaawansowanych, czy opcję bardziej wymagającą. Dla dzieci przygotowana jest przygotowana specjalna, osobna trasa. Park jest czynny od czerwca do października, w godzinach od 12 do 20. Ostatnie bilety wejściowe są sprzedawane tylko do godziny 19:00. Jeżeli nie jesteśmy pewni pogody, warto zadzwonić do obsługi parku, ponieważ godziny otwarcia mogą wtedy ulec zmianie. Cennik: trasa żółta: 25 zł, trasa niebieska i czerwona: 35 zł, każde dodatkowe przejście to koszt 20 zł. Więcej informacji oraz formularz kontaktowy można znaleźć na stronie: www.park.trawers-krzeszowice.pl.

Oferta specjalna

Park Linowy to także imprezy zorganizowane: integracja dla grup kilkunastoosobowych, urodziny, wieczory kawalerskie czy inne zajęcia dobrane do potrzeb grupy. W grę wchodzą ćwiczenia czy wspinaczka w pobliskich skałach. Cennik grup oraz imprez zorganizowanych ustalany jest indywidualnie.

Okolica Parku

Park Linowy jest świetną opcją na całodzienny rodzinny wypad. Tuż pod samymi skałami znajdziemy miejsce na ognisko, plac zabaw z mini parkiem edukacji geologicznej, siłownię plenerową, ławki wraz ze stolikami, leżaki, boisko, ścianki wspinaczkowe dla dzieci oraz mały punkt gastronomiczny. Tylko kilometr dzieli nas od wejścia Rezerwatu Doliny Racławki. Teren pod skałami nazywany jest także Doliną Pstrąga, dlatego będąc tutaj, warto wybrać się do pobliskich pstrągarni, gdzie możemy spróbować lokalnych specjałów.

Autorzy zdjęć: Ewa Bandyk i Park Linowy Trawers

Autorka tekstu: Ewa Bandyk

Atrakcje turystyczne

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.