Dróżki Świętego Idziego - zostały wytyczone latem 2007 roku. Na zielonym szlaku o długości 8 kilometrów, który łączy Zrębice z Olsztynem (jednocześnie niebieski Szlak Warowni Jurajskich). Znajdują się tu symbole kultu:

-skałki św. Idziego, 
-żródełko św. Idziego,
-kapliczka św. Idziego,
-zabytkowy kościół pw. św. Idziego w Zrębicach.

Zbudowana na polu kapliczka, jest wyrazem wdzięczności mieszkańców dla św. Idziego, upamiętniająca cud jakim było jego objawienie się w Zrębicach. Urokliwa kapliczka z kamienia wapiennego, otoczona starymi drzewami, ma ciekawy kształt rotundy. Tuż obok można przysiąść na ławeczce i trochę odpocząć, ciesząc się sielskim krajobrazem oraz niezwykłą atmosferą. Dróżki Świętego Idziego to niezwykle ciekawe miejsce w Polsce oraz jedna z wielu propozycji atrakcji turystycznych na Jurze.

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

DodajArtykul

Obiekty sakralne

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.