Białka Tatrzańska - letniskowa wieś znana z największej stacji narciarskiej na Podhalu- Kotelnicy Białczańskiej. Długość wioski wynosi 8 km, a od południowej strony otwiera się szeroka dolina do Tatr, dzięki której panuje tutaj wysokie nasłonecznienie, co znacznie łagodzi ostry górski klimat. Bogata infrastruktura turystyczna i 4 skorelowane ze sobą ośrodki narciarskie :


-Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, 
-Wyciągi Narciarskie Bania, 
-Stacja Narciarska Kaniówka w Białce Tatrzańskiej,
-Wyciąg narciarski „U Kuruca",


sprawiają że Białka jest doskonałym wyborem dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach lub snowboardzie, jak również dla zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Białka słynie też z nowoczesnego parku wodnego, którego główną atrakcją jest kompleks basenów termalnych.

Kościół w Białce Tatrzańskiej

W Białce Tatrzańskiej znajduje się zabytkowy kościół pw. św. Szymona i Judy Tadeusza zaliczany do zabytków Szlaku Architektury Drewnianej. Został on wybudowany około 1700 roku. Drewniana świątynia pokryta jest gontem, składa się z prezbiterium, nawy oraz wieży z izbicą i hełmem. Wnętrze jest utrzymane w stylu barokowym i barokowo-klasycystycznym. Na początku XX wieku, wykonane zostały prace renowacyjne i konserwatorskie. Dziś we wnętrzu zgromadzony jest zbiór narzędzi rolniczych i dawnych przedmiotów gospodarczych, a w okresie wakacyjnym odprawiana jest msza po łacinie.

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

Miejscowości

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.