Rzędkowice - wieś znana z górującego nad nią wybitnego muru wapiennych 30-metrowej wysokosci ostańców. Na ich ścianach wytyczono sieć dróg wspinaczkowych, w samej wsi znajdują się siedziby kilku szkół wspinania oraz rozwinieta baza turystyczno-noclegowa. Skały Rzędkowickie stanowią jedne z najbardziej ulubionych terenów wspinaczkowych, są także miejscem znalezisk archeologicznych. W rejonie Okiennika Rzędkowickiego znaleziono grociki strzał scytyjskich, datowane na ok. 600 r. p.n.e. jako jedne z nielicznych tego typu znalezisk na terenie Polski. W VI-VII w. n.e. Istniało też w w tym rejonie grodzisko, zwane „Pasieką”.
Rzędkowice to miejsce niepowtarzalne, gdzie przez kilkaset metrów ciągną się ściany skalne pozwalające wspinać sie na ponad 400 drogach. Miejsce dla każdego, idealne dla rodzin z dziećmi, malownicze ściany w większości wystawione na południe zachęcają do wspinania zarówno adeptów jak i doświadczonych wspinaczy.

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

Miejscowości

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.