Wytwórnia Wód Gazowanych wchodziła w skład ogromnego Kombinatu Rolno-Przemysłowego założonego w 1978 roku. W latach 80. przedsiębiorstwo znane było w całej Polsce, zatrudniając prawie 35 tysięcy osób. Kombinat posiadał własne gospodarstwa rolne, zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego i mięsnego, chłodnie, zakłady produkcji metalowej, zakłady budowlane i sklepy ogólnospożywcze. KRP produkował między innymi lody, wędliny, konserwy, piwa, wina, wody gazowane, oranżady, ale też samochody chłodnicze, materiały budowlane i maszyny rolnicze.

W 1991 roku Kombinat został zlikwidowany, a na jego bazie powstały dziesiątki mniejszych przedsiębiorstw z charakterystycznym przedrostkiem „Igloo” w nazwie.

 

Źródło:

http://www.morizon.pl/

 

 

Miejscowości

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.