Położony w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego uzdrowiskowy Nałęczów od lat przyciąga setki turystów. Ukształtowanie terenu wokół miasta wraz z lasami i lessowymi wąwozami sprawia, że panuje tu prozdrowotny mikroklimat - a to jeden z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Nałęczów!

Park zdrojowy w Nałęczowie

Park zdrojowy to centralne miejsce miasta. To tutaj są między innymi sanatoria, SPA, czy restauracje położone między malowniczymi alejkami. Uroku dodaje staw, który gromadzi turystów karmiących łabędzie. Park, jak i sam Nałęczów od dawna przyciąga swoim klimatem - często przebywali tu znani artyści, między innymi Bolesław Prus, którego pomnik można spotkać na jednej z ławek. Obecnie odbywają się tu imprezy kulturalne, koncerty i recitale. Wyjątkowy mikroklimat oraz źródła wód mineralnych to główne walory uzdrowiska.

Jak dojechać do Nałęczowa?

Nałęczów usytuowany jest 30 kilometrów na zachód od Lublina - oba miasta łączy droga wojewódzka numer 830. Nałęczów położony jest blisko innych turystycznych miejscowości takich jak Wojciechów, Rąblów, czy Kazimierz Dolny. Odwiedzając tę część Lubelszczyzny warto zarezerwować sobie więcej czasu! 

Położenie Nałęczowa względem innych miejscowości:

  • Kazimierz Dolny - 25 kilometrów,
  • Lublin - 28 kilometrów,
  • Wojciechów - 8 kilometrów,
  • Rąblów - 11 kilometrów,
  • Puławy - 30 kilometrów.

 

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.