Myśląc o wymarzonych wakacjach nad Bałtykiem jedną z pierwszych miejscowości, które jako pierwsze przychodzą do głowy z pewnością jest Mielno. Jest to bardzo młode miasto – prawa miejskie uzyskało w 2017 roku i razem z pobliskim Mielenkiem stanowi ważny kurort wypoczynkowy w Polsce. Mielno jest niezwykle ciekawie położone – na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Jamno, stąd określenie –„miasto nad dwiema wodami”.

Co warto zobaczyć w Mielnie?

Wracając do myśli o wymarzonym wypoczynku nad Bałtykiem – co kusi najbardziej, to szeroka piaszczysta plaża, słońce i bryza przyjemnie odczuwalne na ciele – to właśnie gwarantuje Mielno jako kurort. Ponadto do głównych mieleńskich atrakcji należy zaliczyć deptak, wiodący bezpośrednio na plażę. Przy deptaku zobaczyć można charakterystyczny dla Mielna Pomnik Morsa. Nieopodal rozpoczyna się Promenada Przyjaźni, przy której można zobaczyć Pomnik Lotników. Atrakcją jest również dzielnica rybacka w Unieściu, zobaczyć tutaj można także stare grodzisko słowiańskie, pomniki przyrody i bunkry.

Nieodłącznym elementem mieleńskiego krajobrazu jest „druga woda” otaczająca kurort, czyli Jezioro Jamno. Jest to jezioro będące rajem przede wszystkim dla wędkarzy i miłośników żaglówek i łódek. Otacza je fascynująca przyroda i liczne szlaki turystyczne.

Atrakcje turystyczne w okolicy

Z samego Mielna wychodzi wiele szlaków turystycznych – zarówno pieszych, jak i rowerowych. Decydując się na wypoczynek tutaj warto także zapoznać się z atrakcjami turystycznymi w okolicy, a tych nie brakuje. Najbardziej znane spośród nich to:

  • Latarnia Morska w Gąskach – jedna z kilkunastu latarni nad Bałtykiem na polskim wybrzeżu, zbudowana w 1878 roku, mierzy około 50 metrów wysokości, od Mielna oddalona około 10 kilometrów,
  • Sarbinowo – piękna plaża oraz największy w Polsce dmuchany park rozrywki – około 8 kilometrów od Mielna,
  • Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy – niezwykłe ogrody i labirynty wykonane z różnorodnej roślinności, przede wszystkim krzewów – około 21 kilometrów od Mielna.

Inne miejsca warte odwiedzenia przy okazji pobytu w Mielnie:

  • Koszalin – 13 kilometrów,
  • Kołobrzeg – 42 kilometry,
  • Połczyn-Zdrój – 71 kilometrów.

Baza hotelowa

Podstawą udanego wyjazdu jest wybór właściwego hotelu. Choć w samym kurorcie jest wiele pensjonatów i hoteli, warto wybrać ten, który gwarantuje komfort pobytu, najwyższej jakości obsługę oraz świetną lokalizację. Te elementy łączy Hotel Molo Park. Obiekt usytuowany jest pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Jamno, co pozwala podziwiać uroki ich obu. Stąd do nadmorskiej plaży jest 300 metrów, a do jeziora 100 metrów. Hotel przyciąga w ciągu całego roku wielu turystów, a dogodne pakiety pobytowe ułatwiają podjąć właściwą decyzję. Weekend Morsów czeka – zaplanuj przyjazd już dziś!

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.