Jest w Poznaniu takie miejsce, gdzie historia spotkała się z nowoczesnością. Efektem tego spotkania jest ICHOT – Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Brzmi intrygująco. A jak jest przy bliższym poznaniu?

O tym najlepiej przekonać się osobiście odwiedzając położoną na poznańskiej Śródce,  nad brzegiem rzeki Cybiny placówkę. Nie sposób ją przeoczyć. Biała, minimalistyczna bryła odcina się na tle krajobrazu. Już sam jej widok zachwyca.

Jeszcze więcej emocji dostarcza wizyta wewnątrz. W czynnym od kwietnia 2014 roku Centrum można poznać historię pobliskiego Ostrowa Tumskiego, a co za tym idzie – początkach państwa polskiego. Nie należy się jednak zrażać tematyką –ICHOT to idealny przykład na to, że historię można przekazać za pomocą najbardziej nowoczesnych środków.  Zdarzenia sprzed tysięcy lat zwiedzający poznają w formie multimediów i światła. Nietypowe metody prezentacji to nie jedyny sposób, w jaki Centrum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających. Mając na uwadze ich wiek i upodobania, przygotowano dwie opcje zwiedzania. Pierwsza dedykowana jest młodzieży i dorosłym, natomiast druga przeznaczona jest dal rodzin z dziećmi. W obydwu przypadkach zwiedzający mają do dyspozycji audio przewodniki. Jednym z etapów zwiedzania jest audio wycieczka po wyspie katedralnej, połączonej z budynkiem Centrum, kładką, stanowiącą symboliczną bramę miedzy starym i nowym.

ICHOT można odwiedzać we wszystkie dni tygodnia poza poniedziałkiem, w godzinach  od 09:00 do 18:00; w soboty i niedziele od 10:00 do 19:00. Bilety (normalne, ulgowe i rodzinne) można nabyć również online.

Autorka zdjęć i tekstu: Bogusława Bandyk

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.