Rogalowe Muzeum Poznania zaprasza na oryginalne, interaktywne i humorystyczne pokazy dotyczące poznańskich tradycji. Głównym tematem przedstawienia jest przygotowanie najbardziej znanego poznańskiego smakołyku – Rogala Świętomarcińskiego, zapoznanie się z jego legendą oraz oczywiście degustacja.
Jeden program każdego pokazu jest dużo bogatszy – uczestnicy ucząsię paru najważniejszych słów z gwary poznańskiej (która wywodzi się w dużym stopniu z języka niemieckiego), poznają specyfikę poznańskiej mentalności, a także oglądają krótki animowany film o historii i najważniejszych atrakcjach. Całość odbywa się w pięknej, usytuowanej naprzeciw Ratusza kamienicy. Ponadto z okien Muzeum roztacza się najlepszy widok na najbardziej znany poznański symbol – koziołki, których oglądane są pod koniec jednego z pokazów. Te wszystkie atrakcje połączone w jeden scenariusz sprawiają, że wizyta pozwala poznać miasto „w pigułce", od wielu stron, w przeciągu kilkudziesięciu minut i zachęcić...do dalszego zwiedzania Poznania.


O niezapomnianych wrażeniach stanowi jednak niepowtarzalna formuła, połączenie przedstawienia teatralnego z pokazem kulinarnych, możliwość czynnego uczestnictwa w przygotowaniu rogali, ale przede wszystkim olbrzymia ilość humoru, zaskakujących sytuacji oraz prawdziwych interakcji z publicznością. Całość obywa się w swobodnej, kameralnej atmosferze, co pozwala doskonale odprężyć się w trakcie zwiedzania miasta lub zintegrować w ramach wyjścia z rodziną czy znajomymi. Pokazy są zasiadane, a sale klimatyzowane.


Wszystkie niezbędne informacje potrzebne do zaplanowania wizyty znaleźć można stronie rogalowemuzeum.pl

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.