Aleja Gwiazd Sportu - spacerowa aleja we Władysławowie poświęcona przede wszystkim polskim gwiazdom sportu. Została utworzona w 2000 roku. Co roku w okresie wakacyjnym odbywa się edycja, podczas której odsłaniane są kolejne gwiazdy. Oprócz odsłonięcia gwiazdy w pobliskim ośrodku sportowym w Cetniewie sadzone jest pamiątkowe drzewo. Każdy rok ubogaca aleję o około 10 gwiazd. Poza gwiazdami na alei znajdują się rzeźby przedstawiające ośmiotysięczniki "Korona Himalajów", upamiętniająca himalaistów.

Aleja Gwiazd sportu prowadzi od wejścia na plażę numer 9 we Władysławowie do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. W okresie wakacyjnym tłumnie odwiedzana przez spacerowiczów, grupy kolonijne i turystów.

 

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.