Ochota Magdaleny - punkt widokowy w Górach Stołowych wznoszący się nad Drogą Stu Zakrętów. Nieopodal punktu przebiega w kolorze czerwonym - Główny Szlak Sudecki. Z Ochoty Magdaleny rozpościera się widok na Radków, Góry Bardzkie, Sowie i Suche oraz okolicę usytuowaną poniżej.

Miejsce związane z legendą niemieckiej dziewczyny - Magdaleny von Plitzen, która nieszczęśliwie zakochała się w tutejszym mnichu z Wabierzyc. Mnich nie odwzajemniał uczucia, a obdarzona sporym temperamentem dziewczyna wylewała co noc morze łez. Pewnego dnia w okolicach Wambierzyc pojawił się dzielny rycerz Hagen, który mając dość tułaczek postawił się ustatkowić, osadzić i założyć rodzinę. Już przy pierwszym spotkaniu zwrócił uwagę na Magdalenę von Plitzen, jednak ta nie odwazemniała uczucia, bo ciągle kochała się w miejscowym mnichu. Dopiero gdy któregoś dnia wybrała się na punkt widokowy, z którego widok oszołomił ją całkowicie, przejrzała na oczy - odkochał się w mnichu, a swoim uczuciem obdarzyła dzielnego rycerza. Ci żyli długo i szczęśliwie, a od tej pory miejsce nazywa się "Ochotą Magdaleny".

 

Autorka zdjęć - Magdalena Nowińska-Spychaj

 

 

 

Góry

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.