Mało znane i warte odwiedzenia - takie jest ZOO w Wojciechowie. Miejscowość ta w województwie lubelskim słynęła do tej pory przede wszystkim z Muzeum Kowalstwa - jak widać atrakcji turystycznych jest tu więcej i to w niedalekiej odległości od Lublina i Nałęczowa.

Co można zobaczyć w ZOO w Wojciechowie?

Sam dojazd nie jest trudny - od centrum miejscowości prowadzą drogowskazy. Drogi główne z czasem przekształcają się w pomniejsze, jednak bez problemu autem osobowym dotrzeć można przed bramy ZOO. Tam też znajduje się wygodny parking, gdzie spotkać można przede wszystkim wiele rodzin z dziećmi. Po przejściu bramy obiektu (bilet normalny - 18 zł, bilet ulgowy - 12 zł, dzieci do lat 3 - bezpłatnie) znajduje się całkiem pokaźny plac zabaw - zjeżdzalnie, trampoliny etc. oraz wiaty pod daszkiem dla dorosłych. Za placem zabaw i boiskiem rozpoczyna się trasa ze zwierzętami - spotkać tu można między innymi lamy, lwy, małpy i wiele innych zwierząt. Trasa zorganizowana jest w koło - bez zbędnych wahadeł, spokojnym spacerem całość zwiedzania powinna zająć do godziny. Jest tu także punkt gastronomiczny oraz miejsce gdyby ktoś chciał zorganizować ognisko.

Położenie ZOO w Wojciechowie względem innych miejsc :

  • Lublin - 26 kilometrów,
  • Nałęczów - 8 kilometrów,
  • Bełżyce - 7 kilometrów,
  • Kazimierz Dolny - 25 kilometrów.

 

Chronione formy przyrody

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.