Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na krakowskim Rynku Głównym stanowi magiczny wstęp do nadchodzących świąt. Już od ponad trzech dekad, stoiska kupców przyciągają poszukiwaczy świątecznych prezentów i wyjątkowej atmosfery. Krakowski jarmark zdobył sobie uznanie na całym świecie, stając się atrakcją turystyczną godną odwiedzenia.

Krakowski rynek tętni życiem, dzięki 97 kioskom handlowym i gastronomicznym, na których swoje wyroby prezentują kupcy z różnych zakątków Polski. Również przedstawiciele Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier dołączyli do grona wystawców. Wyjątkowy widok oferują nie tylko tradycyjne świąteczne ozdoby, lecz także drewniana szopka autorstwa Józefa Lasika – rzeźbiarza i twórcy ludowego ze Stryszawy.

W ofercie jarmarku znajduje się bogaty wybór świątecznych upominków i dekoracji, obejmujący ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, ręcznie haftowane narzuty, obrusy, szopki, ceramikę, wyroby z drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki z Krakowa, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, a nawet regionalne kożuchy. W ramach atrakcji zorganizowano również kuźnię, gdzie odbywają się pokazy kowalstwa, a chętni mogą nabyć podkowę ze swoim imieniem. Co roku wystawcy zaskakują klientów różnorodnością swoich wyrobów, co sprawia, że jarmark staje się miejscem niepowtarzalnym. Tradycyjne stanowisko Poczty Polskiej również zagościło na krakowskim jarmarku, umożliwiając nadanie świątecznych kartek i listów oraz zdobycie specjalnego stempla okolicznościowego. Jarmarkowi towarzyszą liczne imprezy artystyczne, w tym występy zespołów ludowych, chórów, dzieci z krakowskich szkół oraz przedstawicieli podkrakowskich gmin. Program jarmarku jest pełen wyjątkowych atrakcji, które pozwalają na pełne wczucie się w magiczną atmosferę świąt.

Jarmark Świąteczny na Rynku Głównym trwa od 24 listopada, oferując mieszkańcom i turystom wyjątkową okazję do zakupów świątecznych oraz uczestnictwa w licznych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych. Niezapomniane przeżycia i magiczna atmosfera sprawiają, że jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie jest nie tylko miejscem zakupów, ale również prawdziwą ucztą dla zmysłów i duszy.

Autorka zdjęć i tekstu: Ewa Bandyk

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.