W sercu Kujaw, w otoczeniu lasów i jezior położona jest malownicza Kruszwica. Kojarzona jest przede wszystkim z Mysią Wieżą, legendą o Popielu oraz Jeziorem Gopło.  Tymczasem miasto łączy w sobie historię ze współczesnym prężnym rozwojem branży spożywczej i turystycznej.  

Dojeżdzając do Kruszwicy z daleka widać cel każdego turysty - Mysią Wieżę. Nieopodal znajduje się parking, w sezonie turystycznym pełen autokarów i samochodów. Jak przystało na stosunkowo niewielkie - bo obiecnie niemal dziewięciotysięczne miasto pod względem liczby ludności, w promieniu kilkuset metrów zwiedzić można najważniejsze punkty na mapie. Będąc w Kruszwicy obowiązkowo należy wejść na Mysią Wieżę - basztę widokową na wysokości 32 metrów. Rozpościera się stąd widok na samo miasto, rynnowe Jezioro Gopło, Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz malowniczą okolicę. Warto przejść także w kierunku rynku, gdzie obejrzeć można zabytkowe kamienice oraz zwiedzić najstarszą z zachowanych na Kujawach świątych - Kolegiatę Apostołów Świętych Piotra i Pawła, wybudowaną na przełomie XI i XII wieku. Kruszwica to niezwykle urokliwa miejscowość, ważny punkt do odwiedzenia przy okazji wycieczki po Kujawach.

 

POBLISKIE POŁOŻENIE :

- BISKUPIN - 52 kilometry,

- STRZELNO - 16 kilometrów,

- INOWROCŁAW - 54 kilometry,

- GNIEZNO - 60 kilometrów,

- TORUŃ - 53 kilometry.

 

Miasta

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.