Cisza i spokój, a może niekończąca się impreza? Szyk i subtelna elegancja czy raczej ekstrawaganckie wnętrza? Tętniący życiem obiekt o rozbudowanej infrastrukturze czy kameralne miejsce na uboczu? Wakacje w hotelu nie kojarzą się już wyłącznie z zagranicznymi wojażami. Polski rynek turystyczny nieustannie się rozwija i oferuje swoim gościom pełny wachlarz możliwości – od Bałtyku, aż po Tatry.

Luksusowy wypoczynek w sieci hotelowej

Zdecydowaną zaletą sieci hotelowych jest to, że obiekty w różnych częściach kraju mają podobny charakter i wiadomo, jakiego standardu można się po nich spodziewać. To niezaprzeczalny atut dla tych gości, którzy nie lubią być zaskakiwani i wybierają sprawdzone hotele. Ponadto często czeka tu na nich dobrze rozwinięta infrastruktura w postaci restauracji, kawiarni, zaplecza spa, siłowni i innych udogodnień. Niekiedy hotel oferuje tak wiele atrakcji, że przy krótkim pobycie może zabraknąć czasu na spacer po okolicy!

Królestwo za spokój

Niewątpliwie gwar sieciowych molochów trzeba lubić, aby w nim wypocząć. Na miłośników kameralnych miejsc, w których można poczuć się, jak u siebie, czeka cała masa mniejszych hoteli, które standardem nie ustępują znanym markom. Ich atutem jest spokój i przyjazna atmosfera, a niejednokrotnie także dobra regionalna kuchnia. Goście nadal znajdą w nich restauracje, a także strefę relaksu w postaci wellness i spa, jednakże czas w takich miejscach wydaje się płynąć nieco bardziej leniwie.

Gratka dla poszukiwaczy przygód i nowych wrażeń

Goście, którzy lubią niespodzianki, poczują się znakomicie w hotelach, posiadających oryginalne wnętrza i nietuzinkowy styl. Również takie znajdą polscy turyści, począwszy od obiektów o typowo regionalnym charakterze (np. w stylu góralskim), przez światowe inspiracje (np. hotel w stylu japońskim), aż po miejsca stylizowane na różne sposoby (np. w stylu lat 70.). Szczególne miejsce znajdą w tym rankingu najprawdziwsze zamki, których wnętrza udostępniane są gościom.

Świetny standard polskich hoteli

Polska standaryzacja hoteli daje poczucie bezpieczeństwa gościom. Polskie 3* niemal gwarantują wypoczynek na dobrym poziomie. Przepisy jasno określają bowiem metraż pokoi i ich wyposażenie oraz konieczne udogodnienia na terenie obiektu. Dzięki temu można mieć pewność, że wypoczynek w hotelu będzie dobrym wyborem dla wymagających turystów.

Autorka zdjęć i tekstu: Agnieszka Soszka

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.