Podlesice to niewielka wieś w województwie śląskim, licząca niespełna 300 mieszkańców. Znajduje się tu dobrze przygotowana infrastruktura noclegowa i rekreacyjna. Co sprawia, że niepozorne Podlesice przez cały rok przeżywają turystyczne najazdy, ciesząc się niesłabnącą popularnością?

Podlesice na Jurze

Miłośników jurajskich klimatów nie brakuje. Widać to w sezonie (ale także poza nim!) w okolicach zamków, jaskiń, skałek i leśnych szlaków. Jura Krakowsko-Częstochowska zaprasza do niezwykłej krainy wapiennych ostańców, pośród których nadal można znaleźć odciski muszli amonitów w kamieniach, liczące kilka milionów lat! Podlesice swój sukces zawdzięczają niewątpliwie świetnej lokalizacji na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Atrakcje turystyczne Podlesic

W Podlesicach znajduje się szlak turystyczny prowadzący przez rezerwat przyrody na Górę Zborów. Widok ze szczytu jest przepiękny, a droga, która na niego prowadzi, nie należy do zbyt wymagających i bez trudu pokonają ją nawet mali turyści. Co więcej, zapach jurajskiego lasu, wypełnionego wapiennymi skałkami jest niepowtarzalny i nie sposób się w nim nie zakochać.

Kolejną atrakcją turystyczną na terenie rezerwatu Góra Zborów jest Jaskinia Głęboka – jedna z nielicznych, które są udostępniane zwiedzającym. Do środka można wejść wyłącznie z przewodnikiem.

Aktywna turystyka

Na turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek, czekają trasy turystyczne i rowerowe, którymi dotrzeć można m.in. do zamku w Morsku, Mirowie i Bobolicach. W przypadku tego pierwszego zimą działa tu wyciąg narciarski, dlatego miejsce jest chętnie odwiedzane przez cały rok. Co więcej, Podlesice są koronnym miejscem dla miłośników skałek. Znajdujące się w okolicy Skały Podlesickie, Morskie i Kroczyckie stanowią swoiste centrum wspinaczkowe.

Baza noclegowa Podlesic

Podlesice otoczone są pięknymi lasami, które latem zmieniają się w dzikie pola biwakowe, wypełnione namiotami i kamperami. Ponadto do dyspozycji turystów pozostaje camping i cała gama miejsc noclegowych w prywatnych kwaterach oraz zajazdach. Na bardziej wymagających czeka hotel 3* zapleczem spa i atrakcjami dla dzieci. Jednym słowem: dla każdego, coś dobrego!

Autorka zdjęć i tekstu: Agnieszka Soszka

Miejscowości

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.