Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się najstarszym w całej Polsce ogrodem zoologicznym, który powstał aż 1865 roku. Losy mieszkańców zoo przez wiele lat przybliżali nam jego kierownicy, Hanna i Antoni Gucwińscy, którzy prowadzili cieszący się dużą popularnością program „Z kamerą wśród zwierząt”.

Wrocławskie Zoo należy także do jednych z największych w Polsce – turyści mogą przemieszczać się po 33 hektarach terenu leżącego na największej wyspie Wrocławia. Swój dom znalazło tam ponad 12 000 zwierząt reprezentujących ponad 1,100 gatunków. W ogrodzie zoologicznym mieszczą się pawilony: Akwarium, Krokodylarnia, Małpiarnia, Pawilon Madagaskar, Pawlion Małp, Pawilon Człekoształtnych, Ptaszarnia, Ranczo i Dziedziniec, Sahara,  Słoniarnia, Terai Terrarium, Motylarnia.

Miejscem, które koniecznie warto odwiedzić we Wrocławskim Zoo jest kompleks Afrykarium. Oceanarium, będące największym w Polsce, prezentuje ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki z podziałem na: plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, Afrykę Wschodnią z basenem dla hipopotamów nilowych, Kanał Mozambicki z basenem prezentującym płaszczki oraz rekiny brunatne, Dżunglę Konga z basenami manatów i krokodyli nilowych.

Ciekawą atrakcją, zwłaszcza dla tych najmłodszych, są pokazowe karmienia, które można oglądać codziennie. Dokładną rozpiskę karmienia z podziałem na godziny i zwierzęta znajdziemy na stronie zoo. Niektóre zwierzęta na podwórku mogą być karmione przez zwiedzających. Dodatkowo zoo organizuje przejażdżki na kucykach i gry terenowe. Wrocławskie Zoo jest czynne przez cały rok, także w niedziele i święta. Przed odwiedzeniem zoo koniecznie sprawdźcie na stronie godziny otwarcia – różnią się one w poszczególne miesiące. Ceny biletów: normalny 60 zł, ulgowy i studencki 50 zł, rodzinny 195 zł. Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się kilka restauracji oraz kawiarni. Nieopodal ogrodu zoologicznego znajdziemy takie atrakcje jak Park Szczytnicki, Pawilon Czterech Kopuł oraz Pergole z Fontanną Multimedialną.

Autorka zdjęć i tekstu: Ewa Bandyk

Chronione formy przyrody

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.