Zdobyć Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Sudetów, najłatwiej latem - zimą ze względu na panujące warunki pogodowe może być nieco trudniej, ale to nie odstrasza turystów, aby do Karpacza przyjeżdżać cały rok, a tym bardziej w grudniu, gdy odwiedza go Mikołaj, co szczególnie przypadnie do gustu dzieciom. Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w tym górskim miasteczku?

Atrakcje jak na góry przystało

Karpacz atrakcje turystyczne to przede wszystkim te związane z pieszymi wędrówkami po górskich szlakach. Do zdobycia jest oczywiście wyżej wspomniana Śnieżka, ale nie brakuje również innych i nieco łatwiejszych tras, których z powodzeniem mogą podjąć się także rodzice z dziećmi. Aby ułatwić sobie wejście na Śnieżkę, można skorzystać z kolejki linowej na Kopę, gdzie znajduje się największa stacja narciarska w Karpaczu. Poza tym warto między innymi odbyć krótką wycieczkę na Krucze Skały oraz Słonecznik, czyli niezwykłe formacje skalne, czy zobaczyć Dziki Wodospad na Łomnicy. Koniecznie trzeba również wejść przynajmniej na trzy najważniejsze punkty widokowe Karpacza, tj. Pohulankę, Karpatkę i wcześniej wspomniane Krucze Skały. 

Karpacz atrakcje turystyczne - spacer po mieście 

Do najważniejszych atrakcji koniecznie należy również włączyć wędrówkę głównymi ulicami Karpacza, gdzie nie brakuje wyjątkowych miejsc do zobaczenia oraz restauracji, gdzie można degustować lokalne przysmaki. Wiele domów i pensjonatów zlokalizowanych przy głównej ulicy to budynki z przełomu XIX i XX wieku, są więc ciekawe nie tylko ze względu na architekturę charakterystyczną dla tego czasu, ale również z powodu zastosowania rozwiązania konstrukcyjnego i dekoracyjnego, jakim jest pruski mur. Także prawie w samym centrum znajduje się Zapora na Łomnicy, na którą warto udać się szczególnie po obfitym posiłku - taki spacer dobrze nam zrobi, a doznania estetyczne zrekompensują wysiłek. 

 Świątynia Wang, czyli najważniejsze atrakcje turystyczne 

To szczególne miejsce należy do kluczowych atrakcji Karpacza i nie może być pominięte w żadnym programie zwiedzania. Pierwotnie Świątynia Wang znajdowała się w Norwegii, jak to się stało, że znalazła się w Polsce? - O tym przekonamy się odwiedzając to niezwykłe miejsce, czyli obecnie ewangelicki Kościół Wang, który jest budowlą wzniesioną praktycznie w całości z drewna i bez użycia gwoździ. Jest także zabytkiem architektury nordyckiej wnętrzem nawiązującym również do sztuki romańskiej. Budowla jest niesamowita zarówno od zewnątrz, jak i w środku. 

Różnorodna oferta kulturalna 

Karpacz atrakcje turystyczne to także różnorodna oferta kulturalna. Znajdą coś dla siebie zarówno dorośli w każdym wieku, jak i rodziny z dziećmi. Jest to między innymi Muzeum Zabawek i Karkonoskie Tajemnice położone u podnóży Śnieżki, gdzie usłyszymy o niezwykłych historiach i legendach związanych z Karkonoszami. Poza tym warto także odwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki czy Świat Kolejek. Wiele interesujących miejsc znajduje się także w pobliżu Karpacza, więc warto zaplanować wyjazd uwzględniając również je w swoim programie zwiedzania.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.