Wyjazd na weekend z dziećmi może być udany, jeżeli zadba się o każdy detal. W tym przypadku trudno o spontaniczne działania, ponieważ nie ma nic gorszego niż marudząca pociecha, która narzeka na nudę. Dlatego trzeba pomyśleć o tym, jakie atrakcje zapewnić dziecku zarówno w miejscu noclegowym, jak i w ciągu dnia. Warto też rozważyć plan awaryjny w razie brzydkiej pogody.

Dobry hotel to podstawa

Podróże z dziećmi wymagają więcej. Z pewnością bardziej skomplikowane są przygotowania na wyjazd w trójkę czy czwórkę niż w dwójkę. Pierwsza rzecz, o której lepiej nie zapominać, to wybór dobrego miejsca noclegowego. Najtańszy pokój niekoniecznie się sprawdzi, szczególnie przy padającym deszczu. Wizja siedzenia z dziećmi przez wiele godzin na małej przestrzeni może naprawdę przerażać. Niektórzy zatem decydują się na agroturystykę, i to wydaje się ciekawym rozwiązaniem, o ile gospodarze mają przygotowane jakieś atrakcje dla maluchów np. plac zabaw albo też możliwość karmienia zwierząt. 

Jednak w wielu przypadkach najbardziej się sprawdza hotel z basenem dla dzieci i kręgielnią dla dorosłych. W ten sposób zapewnia się rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. 

Atrakcje dla dzieci 

W hotelu z basenem dla dzieci bez wątpienia pociechy nudzić się nie będą z prostej przyczyny – maluchy z reguły uwielbiają się pluskać. Basen pozwala ponadto na rozładowanie nadmiaru energii. Dzięki temu rodzice mają zawsze pewność, że weekendowy wyjazd się uda, nawet gdy pogoda nie bardzo dopisze. W hotelach często się znajdują baseny o różnej wielkości, więc mogą z nich korzystać dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych sprawdzają się brodziki, w których maluchy pod czujnym okiem rodziców lub animatorów pluskają się do woli. Starsze dzieci zadowoli basen wyposażony w zjeżdżalnię lub fontanny. Co ważne, hotel z basenem dla dzieci z reguły dysponuje także specjalnymi akcesoriami przeznaczonymi do zabawy w wodzie. Czasami zdarza się też, że przewidziano zajęcia nauki pływania dla najmłodszych. 

W wielu hotelach można ponadto liczyć na sale zabaw z równymi grami i pluszakami albo boiska sportowe. Z myślą o nastolatkach zdarzają się miejsca do gry w tenisa stołowego, bilardu czy gier komputerowych. 

Dorośli też nie muszą się nudzić

Dobry hotel zawsze myśli o każdym turyście. Dlatego oprócz atrakcji dla dzieci można znaleźć propozycje dla dorosłych. Ciekawym rozwiązaniem jest strefa SPA, w której łatwo odprężyć się po całym tygodniu pracy. Zdarzają się również hotele z kręgielnią lub siłownią. Oczywiście nie może też zabraknąć strefy restauracyjno-barowej. 

Plan na weekend

Bez wątpienia poza kwestią atrakcyjnego noclegu warto przygotować też ciekawy plan na zwiedzanie albo na wycieczkę. Każde miejsce ma przecież coś do zaoferowania – piękne krajobrazy albo wyjątkowe zabytki. Dobrze wcześniej zorientować się, gdzie jest wstęp płatny i kupić bilety online, aby nie odejść z kwitkiem od kasy z powodu ich braku. 

Weekend z dziećmi wyłącznie wtedy się uda, kiedy pomyśli się o wszystkich szczegółach.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.