Utrzymanie motywacji do treningów bywa naprawdę trudne. Możliwość spędzenia wolnego czasu w inny, mniej męczący sposób, jest kusząca i niestety - bardzo często zdarza się, że ulegamy łatwiejszym rozwiązaniom. W jaki sposób zmotywować się do treningów, by nie stracić wypracowanych wyników?

Wyznaczaj sobie cele, które możesz osiągnąć

Wyznaczając sobie cele pamiętaj, że muszą one być osiągalne. Stosuj raczej metodę małych kroków, a nie wielkich zmian. Przykład? Jeśli chcesz dzięki treningom stracić 10 cm w obwodzie brzucha, podziel to na kilka mniejszych etapów, które będą dla Ciebie łatwiejsze do osiągnięcia. Gwarantujemy, że gdy odniesiesz jeden sukces - kolejne staną się jedynie kwestią czasu.

Dokładnie notuj swoje postępy

Jak motywować się do treningów? W najprostszy możliwy sposób! Notuj swoje postępy albo... rób sobie zdjęcia. Gdy ciało zmienia się w efekcie regularnych treningów, z reguły dostrzeżenie poprawy gołym okiem jest trudne: obwody, a także napięcie skóry zmieniają się stopniowo, przez co mogą być zauważalne dla kogoś, z kim widzimy się dość rzadko, ale dla nas samych - są niedostrzegalne.

Aby utrzymać odpowiednią motywację, po prostu zapisuj sobie obwody poszczególnych części ciała na przykład w tygodniowych odstępach lub poproś bliską osobą o zrobienie Ci zdjęcia w samej bieliźnie. W ten sposób zauważysz wyraźną różnicę w wyglądzie ciała. To z pewnością da Ci ogromnego kopa!

Włącz ćwiczenia w swoją rutynę

Jeśli Twój dzień nie jest choćby częściowo uporządkowany, znalezienie czasu na regularne treningi może okazać się bardzo trudne. Postaraj się odnaleźć swego rodzaju rutynę i włącz w nią ćwiczenia. Jeśli masz więcej czasu o poranku - wstań pół godziny wcześniej i poćwicz. Jeżeli masz wolne wieczory - to właśnie wtedy potrenuj, wybierz się na siłownię lub pobiegaj. Kiedy ćwiczenia staną się stałą częścią Twojego rozkładu dnia, znalezienie wymówki pod tytułem "nie mam dziś na to czasu" stanie się zdecydowanie trudniejsze!

Kup nowy sprzęt sportowy

Nic tak nie motywuje do działania jak nowe rzeczy. Aby dodać sobie nieco energii i entuzjazmu, spraw sobie nowy sprzęt sportowy albo element odzieży, który do tej pory znajdował się w sferze marzeń. Nie bój się nagradzać niewielkimi prezentami za wykonane treningi. Przykład? Jeśli uwielbiasz te wyjątkowo niezdrowe i kaloryczne, ale tak pyszne ciastka - pozwól sobie na nie raz w tygodniu, pod warunkiem, że będziesz ćwiczyć zgodnie z planem. Przy regularnych treningach nie wpłyną one na Twoją sylwetkę, a zapewnią Ci rozkosz dla podniebienia i satysfakcję - w końcu zostały zdobyte ciężką pracą mięśni.

Zadbaj o swoje zdrowie. Sprawdź ofertę sklepu sportowego NowoczesnySport.pl
Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.