Jedziemy na narty – zimowe szaleństwo w Polsce!

Jeśli lubimy jeździć na nartach, powinniśmy koniecznie sprawdzić, jakie są najlepsze resorty zimowe w Polsce. Świetnym miejscem dla fanów zimowego szaleństwa jest Kasprowy Wierch. Przede wszystkim wyróżnia się długością tras, wysokością, widokami, wjazdem na szczyt gondolą i nartostradą. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Prześwietlamy ciekawe miejsca w Polsce, w których pojeździmy na nartach.

Szczyrk

Są tu jacyś fani nart? Przede wszystkim powinniśmy zacząć od Szczyrku. Jego wielką zaletą jest na pewno doskonałe położenie w Beskidzie Śląskim. Gwarantuje turystom wspaniałe warunki. Znajdują się tutaj dwa świetne ośrodki narciarskie – Beskid Sport Arena i Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Jeśli kupimy jeden karnet, mamy dostęp do 40 kilometrów tras, 5 wyciągów krzesełkowych i 7 orczykowych, a także kolejki gondolowej. Jest to również świetne miejsce dla fanów nocnej i wieczornej jazdy na nartach.

Wieżyca

Następnym ciekawym miejscem jest Wieżyca. Przede wszystkim wyróżnia ją wyjątkowe położenie. Zlokalizowana jest bowiem w północnej części naszego kraju. Chętnie odwiedzają ją mieszkańcy Słupska, Trójmiasta czy Elbląga. Ze szlaków narciarskich skorzystają zarówno początkujący narciarze, jak i Ci średnio zaawansowani.

Wisła

Turyści chętnie przyjeżdżają też do Wisły. Działa tutaj aż 7 ośrodków. Przede wszystkim trzeba pamiętać o Nowej Osadzie i Soszowie. Sezon trwa tutaj bardzo długo, a infrastruktura narciarska jest naprawdę rozbudowana. Do Wisły chętnie przyjeżdżają zarówno narciarze, jak i snowboardziści. To rodzinna miejscowość Adama Małysza.

Krynica 06

Karpacz

Pięknym miejscem jest także Karpacz, oferujący liczne wyciągi, ośrodki zimowe i stoki. Leży u bram Karkonoskiego Parku Narodowego – to również ciekawa atrakcja turystyczna. Warto spróbować lokalnych trunków i przysmaków. A co ze zjazdami? Ośrodek Winterpol oferuje 3 doskonałe trasy zjazdowe. Karkonoska sceneria jest naprawdę piękna.

Korbielów

Warto też przyjechać do Korbielowa. To miejsce słynie przede wszystkim z niezwykłej różnicy wysokości między szczytem a dolną stacją. Jest to aż 800 metrów! Można tutaj uprawiać komercyjne narciarstwo zjazdowe. To idealne miejsce zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Resort oferuje 12 tras, liczących łącznie 19 kilometrów, doskonałych zarówno pod względem jakości, jak i długości. Można też tutaj wynająć skuter śnieżny i skorzystać z usług doświadczonego intruktora-przewodnika.

Szklarska Poręba

Chętnie odwiedzanym miejscem jest też Szklarska Poręba. Jest trochę bardziej kameralna niż Karpacz. Jednak na pewno nie będziemy się tutaj nudzić. Ski Arena Szrenica oferuje 11 kilometrów trudnych zjazdów. Chętnie przyjeżdżają tutaj zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Można tu też podziwiać naprawdę romantyczny i majestatyczny widok. To świetne miejsce, zarówno latem, jak i zimą. Trzeba mieć jednak na uwadze, że turystyka ma się tutaj bardzo dobrze i często to miasteczko jest przepełnione turystami.

Przywidz

Przywidz to miejscowość na Kaszubach, która przyciąga przede wszystkim niezwykłym położeniem. Oferuje 800 metrów głównego stoku, to jednak wystarczy, aby trochę pojeździć. Można tutaj uprawiać zarówno narciarstwo biegowe, jak i alpejskie. Znajdziemy też tutaj świetą bazę gastronomiczną.

Sienna

Udajmy się teraz do miejscowości Sienna na Dolnym Śląsku. Jest tutaj nowoczesny ośrodek narciarski Czarna Góra, który feruje 10 kilometrów tras. Spełniają one najwyższe europejskie standardy, są bowiem doświetlane i sztucznie naśnieżane. Można tutaj pozjeżdżać aż do 22:30. Można jeździć kolejką linową i kupując karnet, korzystać ze skibusa.

Zieleniec

Zieleniec zlokalizowany jest w Kotlinie Kłodzkiej. Oferuje 28 kilometrów doskonale przygotowywanych tras. Jest to jeden z największych polskich ośrodków. Wyróżnia się bogatą bazą turystyczną, snow parkiem, free ski, różnorodnością nowoczesnych wyciągów i śniegiem zalegającym aż przez 5 miesięcy.

 

Autor tekstu : Łukasz Stachurski

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.