Prawdziwy turysta jest zawsze przygotowany na każdą możliwość. Nieważne czy spędzamy dzień nad morzem, szwendamy się po uliczkach nowego miasta, czy chodzimy po górach. Pewne rzeczy w plecaku czy torbie powinniśmy mieć zawsze.

Woda i przekąski

Chociaż współcześnie praktycznie wszędzie możemy znaleźć bary i sklepy, to zwiedzając Polskę, zawsze możemy zgubić się w lesie albo górach. Taka mała przygoda może być nawet przyjemna, pod warunkiem, że pogoda jest ładna, mamy w kieszeni telefon, a w plecaku właśnie wodę i przekąskę. Może to być batonik, krakersy – cokolwiek, co pozwoli nam wytrzymać do pierwszego napotkanego baru.

Kurtka lub płaszcz przeciwdeszczowy

Pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna, szczególnie na północy i południu. Nawet latem, a  może szczególnie wtedy może nas spotkać niespodziewany deszcz albo burza. Co prawda nie jesteśmy z cukru, ale też nikt nie lubi moknąć. Z płaszczem przeciwdeszczowym jest nam to niestraszne. Obecnie można kupić płaszcze, które mieszczą się nawet w małej torebce, więc nie zajmą nam dużo miejsca.

Powerbank

Prawda jest taka, że jeżeli mamy ze sobą telefon, to poradzimy sobie w prawie każdej sytuacji. Zawsze możemy wezwać taksówkę, sprawdzić mapę, pogodę, porady na daną sytuację. Jedyny problem polega na tym, że telefon po całym dniu robienia wakacyjnych zdjęć może się rozładować. Tutaj z pomocą przychodzi technologia – powerbank. Przenośne źródło energii zawsze uratuje nam skórę.

Reszta „niezbędników” zależy od tego jak spędzamy wakacje. Jeżeli na Mazurach albo w górach to niezbędny będzie spray na komary – nikt nie lubi wakacji z bąblami. Czas spędzony nad morzem wymaga z kolei filtru UV, który ochroni nas przed promieniami słońca.

Autorka tekstu - Joanna Choma

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.