Energylandia przyzwyczaiła swoich gości do tego, że co sezon mogą oni poszukiwać w Parku kolejnych nowości. Nie inaczej było w tym roku, gdy premierę miała zupełnie nowa Strefa, czyli Aqualantis, jednak warto zainteresować się również poprzednią nowością, czyli Smoczym Grodem. To właśnie w nim czeka na przyjezdnych między innymi absolutnie niebywały roller coaster, jakim jest Zadra.

Smoczy Gród – czas na powiew klimatu średniowiecza

Cała Strefa, jaką jest Smoczy Gród, nawiązuje klimatem, dekoracjami, ale także wyglądem poszczególnych atrakcji, do średniowiecza. Mowa tutaj jednak nie o przeniesieniu się w przeszłość, lecz do średniowiecznego świata fantasy, gdzie poza zamkami, bitwami i rycerzami, czekają na gości również ziejące ogniem smoki. Liczne atrakcje w tej Strefie do nich nawiązują. Cały Smoczy Gród pod kątem estetycznym robi wrażenie i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych Stref w Energylandii.

Zadra, czyli kolejne rekordy podbite przez Energylandię

Energylandia lubi przebijać kolejne rekordy. Było widać to w roku 2018, kiedy nowotworowy Hyperion był najwyższym i najszybszym Mega Coasterem w całej Europie. Nie zaspokoiło to jednak ambicji Parku – Zadra jest bowiem najwyższym na świecie Wooden Roller Coasterem. Oznacza to, że jest to konstrukcja hybrydowa, zbudowana z dwóch materiałów – drewna i metalu. Dzięki temu idealnie wpisuje się w średniowieczny klimat, dodatkowo jest jak najbardziej trwała i bezpieczna. Cała inwestycja, jaką jest Zadra, powstała we współpracy z takimi firmami, jak Rocky Mountain Constructions i Vekoma – są one znane na całym świecie, i budują one atrakcje, w tym roller coastery, dla największych parków rozrywki na całym globie.

Sama Zadra jest również wybitnie ekstremalna, i jest przeznaczona dla osób, które naprawdę lubią poczuć emocje i szybsze bicie serca. Jest wysoka, gdyż jej wielkość dochodzi do 63,8 metrów, dodatkowo prędkość wagoników podczas przejazdów dochodzi do 121 km/h.

smoczy grod energylandia

Na odważnych czeka przejazd trwający jedną minutę i 50 sekund, aż 3 inwersje, ale także 90 stopni nachylenia przy spadku. Nikt więc podczas przejazdu nie będzie się nudził!

Zadra jest również projektem innowacyjnym pod wieloma innymi aspektami. To właśnie w niej zastosowano zupełnie nowy i niezwykle nowoczesny system tłumienia drgań. Poza zmniejszeniem hasłu, wpływa również na zmniejszenie kosztów eksploatacji całego roller coastera. Dla gości jednak najważniejsze jest to, że w praktyce zapewnia on zupełnie nowy komfort przejazdu dla wszystkich osób, które się na niego zdecydują.

Z atrakcji, jaką jest Zadra, mogą korzystać również dzieci, jednak ich wzrost nie może być niższy, niż 140 cm.

Smoczy Gród i atrakcje dla najmłodszych

Zadra jest ekstremalnym wyjątkiem. W Smoczym Grodzie nie ma już bowiem podobnych, ekstremalnych atrakcji, nie brakuje natomiast tych, które przeznaczone są dla najmłodszych, i to nawet w wieku od 2 lat!

Na nich czeka kolejka Dragon Adventure, kolejka Draken, karuzela Fuego, a także roller coaster Frida. Ten ostatni, pomimo faktu, że jest roller coasterem, nie jest ekstremalny, a korzystać z niego mogą, pod okiem opiekunów, nawet dzieci o wzroście od 100 do 120 cm.

Jeżeli ktoś do tej pory chętnie odwiedzał Bajkolandię czy Strefę Familijną w poszukiwaniu atrakcji dla swoich dzieci, w tym wypadku warto odwiedzić również Smoczy Gród, gdyż wnosi on wiele nowych opcji zabawy dla najmłodszych gości odwiedzających Energylandię.

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.