Przed Tobą długa jazda samochodem, pociągiem lub innym środkiem transportu i zastanawiasz się, jak zorganizować kwestię jedzenia w podróży? Zatrzymywanie się na trasie lub wizyta w wagonie restauracyjnym często kończy się jedzeniem niezbyt zdrowych posiłków. Zamiast gotowych dań kupionych na szybko, pomyśl nad wcześniejszym przygotowaniem jedzenia na podróż. W wygodnym i sprawnym przyrządzaniu posiłków pomoże Ci krajalnica!

Krajalnica do chleba, warzyw i mięsa – jak za jej pomocą przygotować jedzenie na podróż?

Z tekstu dowiesz się:

  • jak za pomocą krajalnicy przygotować jedzenie na wyjazd,
  • jakie 3 pomysły na jedzenie w podróży warto wykorzystać. 

Jakie jedzenie najlepiej sprawdzi się w podróży? Takie, które możesz szybko wyciągnąć z torby, podzielić na mniejsze i wygodne do chwycenia ręką części. Dodatkowo jedzenie nie powinno się zbytnio kruszyć (zwłaszcza, jeśli zamierzasz jeść w trakcie jazdy) ani grozić rozlaniem. Najwygodniejsze w podróży są więc wszystkie posiłki, które możesz jeść ręką i nie potrzebujesz do ich spożywania dodatkowych sztućców. Co więc najlepiej sprawdzi się w podróży? Oczywiście kanapki! Krajalnice ułatwią Ci szybkie ich skomponowanie przed trasą. Razem z marką Zelmer podpowiadamy, dlaczego warto ich używać.

Ostatnie godziny przed podróżą, zwłaszcza jeśli zostawiasz pakowanie na ostatnią chwilę, są zazwyczaj bardzo intensywne. Sprawdzanie ostatnich rzeczy, myślenie nad trasą podróży, a w przypadku jazdy z dziećmi – planowanie postojów oraz atrakcji. Czas na przygotowanie posiłku jest więc bardzo ograniczony. Nie musisz spędzać na przygotowaniu prowiantu wielu godzin, wystarczy, że zrobisz dla każdego uczestnika wycieczki zestaw kanapek.

W jaki sposób przydatna może się tu okazać krajalnica? Przede wszystkim dzięki krajalnicy pokroisz:

  • pieczywo na równe części – jeśli robisz wypieki w domu lub nie lubisz kupować gotowego pieczywa krojonego, domowa krajalnica szybko przygotuje dla Ciebie idealne kromki. W krajalnicy możesz pokroić zarówno chleb, jak i bułki na kanapki;
  • wędliny na plastry – nie jesteś zwolennikiem gotowych szynek paczkowanych, a przed podróżą nie odwiedziłeś sklepu mięsnego? Jeśli masz w domu przygotowaną przez siebie pieczeń, krajalnica szybko ją podzieli;
  • warzywa na plastry – krajalnica doskonale poradzi sobie z niektórymi warzywami. Możesz dzięki niej pokroić ogórka, cukinię czy ugotowaną marchewkę.

Kanapki jako idealne jedzenie w podróży – 3 szybkie pomysły

Masz mało czasu, aby przygotować jedzenie na wyjazd? Zamiast kupować posiłek w trasie, zrób szybko zestaw kanapek. Pomoże Ci w tym krajalnica.

Wiesz już, że krajalnica pozwoli Ci szybko pokroić składniki na kanapki. Nie masz jednak pomysłu, jak skomponować idealny prowiant? Mamy dla Ciebie 3 propozycje.

 

  • Tradycyjne kanapki z szynką, serem i warzywami

 

To chyba najbardziej znany rodzaj kanapek. Podziel pieczywo na kromki, posmaruj je masłem (lub ulubionym serkiem topionym). Na jednej kromce ułóż szynkę, ser i ulubione warzywa. Całość przykryj drugą kromką.

 

  • Kanapki dla wegetarian

 

Nie jesz mięsa albo po prostu nie masz ochoty na wędlinę? W takim wypadku możesz posmarować kanapki pastą z roślin strączkowych (np. hummusem). Zwróć tylko uwagę, aby nie przesadzić z ilością pasty. Zbyt duża ilość tego produktu sprawi, że w trakcie jedzenia smarowidło wydostanie się z kanapki. Do kanapki możesz także włożyć awokado.

 

  • Chrupkie minipizze na słodko

 

Ostatnia propozycja to rozwiązanie idealne dla miłośników tostów i wszystkiego, co zapiekane. Zjedzenie ciepłego tostu w trakcie drogi może być bardzo trudne, jednak podgrzane wcześniej pieczywo z serem również może być świetną przekąską. Jeśli masz w domu toster lub opiekacz, włóż do niego pokrojone kromki chleba z serem i wędliną. Aby przygotować minipizzę na słodko, ułóż na podgrzanej kanapce cząstkę ananasa.

Krajalnica do chleba, dzięki której przygotujesz jedzenie na wyjazd

Przygotowanie jedzenia na podróż może być bardzo prostym i szybkim zadaniem! Wystarczy tylko mieć pod ręką kilka składników na kanapki oraz urządzenie, które pomoże Ci błyskawicznie podzielić wszystko na plastry. Takim sprzętem jest właśnie krajalnica Zelmer.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.