Drukuj

Przerabianie starych fabryk, drukarni, młynów, czy innych obiektów przemysłowych na przestrzenie imprezowe jest obecnie bardzo modne. Jednym z najlepszych pomysłów tego typu można zobaczyć na starych terenach stoczniowych w Gdańsku.

Nocne życie Trójmiasta przeniosło się na stocznię

Jeszcze kilka lat temu tereny postoczniowe straszyły opuszczonymi budynkami i widokiem wielkich żurawi. Dzisiaj tętni tam życie, zarówno za dnia, jak i nocą. Na początek powstała tam znana na całą Polskę Ulica Elektryków. Otoczona klimatycznymi budynkami jest mekką wielbicieli muzyki elektronicznej. Kawałek obok powstała ciekawa koncepcja gastronomiczna – 100cznia. Stare kontenery ułożone jak elementy gry Tetris goszczą najciekawsze knajpki w Trójmieście. Dodatek piasku i leżaków tworzy z tego miejsca wspaniałą przestrzeń na lato.

Knajpki i imprezownie wyrastają jak po deszczu

Chociaż pandemia znowu spustoszyła tereny postoczniowe, to obecnie kolejne koncepty powstają jeden po drugim. W budynkach stoczni powstają kolejne restauracje, zarówno autorskie, jak i całe food halle, takie jak W4 Food Squat. W hali, w której kiedyś pracowali stoczniowcy, dzisiaj można zjeść burgera, wypić drinka i posiedzieć ze znajomymi. Plener 33 to miejsce, gdzie można przyjść w ciągu dnia i pochillować na hamaku.

Jedzenie i zabawa to jednak niejedyne atrakcje, jakie można tu spotkać. W hali gdzie znajdował się kiedyś warsztat Lecha Wałęsy, teraz powstał Warsztat Pop Art. Będą się tam odbywały zajęcia sportowe, pokazy kinowe, koncerty jazzowe i wernisaże.

Stocznia to miejsce i dla dzieci i dla dorosłych, i dla fanów imprez i dla miłośników jedzenia. Jest to bez wątpienia miejsce, którego nie można pominąć podczas zwiedzania Gdańska.

Autorka tekstu: Joanna Choma