Turystyka wraca do normy, a wraz z nią nasze plany wakacyjne. Jak co roku, niektóre miejscowości będą się cieszyły większą popularnością, niż inne. Gdzie nad morzem najchętniej będą wypoczywać Polacy?

Sarbinowo

Ta mała miejscowość letniskowa ma być podobno hitem tych wakacji. Położona niedaleko Mielna, oferuje tak samo piękne widoki, ale większy spokój i niższe ceny. Wolne noclegi znikają podobno jak świeże bułeczki, więc trzeba się spieszyć. Na długiej i szerokiej plaży na pewno zmieszczą się wszyscy.

Sopot

Polski klasyk i ulubiony kurort dla wielu mieszkańców Polski. Oprócz pięknych plaż może zaoferować bogate życie kulturalne, imprezowe i gastronomiczne. Słynny Monciak pozwoli zadać trochę szyku na wakacjach, a duża ilość barów i klubów pozwoli poczuć się jak na Ibizie podczas wakacji.

Łeba

Kolejna miejscowość, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Klasyczny wybór na wakacje, jednak oprócz wypoczynku nad morzem Łeba oferuje też przeżycia jak na Saharze. Mowa oczywiście o słynnych ruchomych wydmach, które rozciągają się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Wielkie połacie piasku robią naprawdę piorunujące wrażenie – to jedyne takie miejsce w Polsce.

Pobierowo

Kolejna z mniej znanych miejscowości, która w tym roku będzie wiodła prym. Położona w gminie Rewal. Tutaj zobaczymy piękne sosnowe lasy, klify i wydmy. Odbywają się tu regaty żeglarskie, festyny i zawody sportowe. Jest to alternatywa dla większych, a tym samym droższych miejscowości.

Polska ma do zaoferowania wiele pięknych nadmorskich miejscowości i kurortów, które na przestrzeni lat zyskują i tracą popularność. Jakie są Wasze ulubione? Może odkryliście jakąś perełkę?

Autorka tekstu i zdjęć: Joanna Choma

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.