Zbliżają się wakacje, słoneczna, piękna pogoda i czas na planowanie urlopu. Ten czas to też burza mózgów w rodzinach - gdzie spędzić te wakacyjne miesiące. Może góry, może morze, a może jezioro. Gdzie jest najwięcej atrakcji? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy na urlop wyjeżdża cała rodzina czy tylko dzieci na obóz.

Dla rodzin z dziećmi idealny miejscem będzie wypoczynek nad morzem lub nad jeziorem. Nad akwenami zawsze jest mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz mnóstwo przestrzeni. Ośrodki w tych lokalizacjach przystosowane są do pobytu rodzin z dziećmi. Mają place zabaw, trampoliny, własne plaże i mnóstwo zieleni.

Dla dzieci, które nie mogą spędzić wakacji z rodzicami polecany jest przez biura podróży wyjazd na wypoczynek zorganizowany. Obóz nad jeziorem (https://www.kogis.pl/regiony/nad-jeziorem/) to bardzo atrakcyjna propozycja, która jest najczęściej wybierana. Tam zawsze jest co robić, nie ma czasu na nudę i jest to świetne uzupełnienie wyjazdu rodzinnego - bo przecież wakacje są bardzo długie. Obiekty nad jeziorem są dużo lepiej dostosowane do grup kolonijnych niż te w górach lub nad morzem. Posiadają często w ofercie profesjonalne boiska sportowe, place zabaw, trampolinę, miejsce na ognisko, bezpośredni dostęp do jeziora. Wyjazd na obóz nad jeziorem to najlepsza możliwość spędzenia wakacji. Warto przekonać się na własne oczy i spróbować.

Obóz na jeziorem organizowany jest zarówno dla małych dzieci jak i nastolatków. Oferty prezentowane są przez organizatorów już na początku marca, a czasem jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Wtedy jest najlepszy czas na rezerwację. W maju może być już zdecydowanie mniej ofert. Niektóre obozy sprzedają się jak ciepłe bułeczki i miejsca bardzo szybko się wyprzedają. Nie warto zwlekać z rezerwacją.

Na początku sprzedaży ofert kolonijnych jest naprawdę dużo. Do najpopularniejszych propozycji obozu nad jeziorem zaliczają się: obóz sportowy, obóz taneczny, obóz windsurfingowy, obóz żeglarski, obóz chilloutowy czy obóz wodny.

Na obozie nad jeziorem oprócz zajęć kierunkowych realizowane są zajęcia rekreacyjne np. wodna baloniada, mecz piłki nożnej czy też siatkówki, karaoke, gra w koło fortuny, piłka wodna, lacrosse czy skimbord. Ponadto w niektórych ofertach obozu na jeziorem pojawiają się wycieczki do parków linowych, muzeów, aquaparków. Ceny obozu nad jeziorem są różne. Wszystko zależy od tego jak bogaty jest program, ile dni trwa wyjazd i w jakim miejscu jest organizowany wyjazd. Na rynku turystycznym można wyszukać już kolonie i obozy od 1400 zł (za turnusy około 7 dni). Wyjazdy około dziesięciodniowe kosztują w okolicach 1800-2200 zł.

Obóz nad jeziorem to świetna alternatywa dla rodziców, którzy nie mogą w tym roku spędzić wakacji ze swoimi pociechami, albo dla takich, którzy nie mogą mieć zbyt wiele urlopu w  wakacje aby zająć się dziećmi. Na takich wyjazdach jest bardzo bezpiecznie i rodzice nie muszą się o nic obawiać - dziecko przebywa pod fachową opieką i wśród rówieśników, ma też cały czas kontakt z domem w razie potrzeby. Obóz nad jeziorem jest zawsze monitorowany przez kuratorium oświaty. Kadra musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, a kąpiel w wodzie zawsze odbywa się pod okiem ratownika wodnego.

Wyjazd na obóz nad jeziorem to świetna przygoda, która zostaje w pamięci dzieci do końca życia. Tam często rodzą się przyjaźnie, które trwają przez całe lata. Taki wyjazd niesie za sobą same korzyści. Dzieci bardzo szybko uczą się samodzielności. Kto chodź raz wyjedzie na taki wypoczynek - zawsze chce wrócić. Obóz nad jeziorem to świetna sprawa!

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.