Pandemia koronawirusa wszystkim daje się we znaki. Jesteśmy zmęczeni ciągłym siedzeniem w domu, pracą zdalną i licznymi obostrzeniami. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia i zmiany otoczenia. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej myślimy o wyjeździe na urlop. Czy jest to możliwe w czasie pandemii? Jak i gdzie wyjechać na wakacje, aby czuć się bezpiecznie i wracając z powrotem, nie zostać skierowanym na kwarantannę? Za co opłacić wyjazd na wakacje, kiedy wielu z nas z powodu lockdownu zarabia mniej? Czy jest bon turystyczny i czy pożyczka bez BIK pozwalają sfinansować urlop? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Urlop w Polsce coraz popularniejszy w czasie pandemii

O ile przed epidemią koronawirusa wczasy za granicą zyskiwały na popularności, teraz te trend uległ wyraźnej zmianie. Dziś to wakacje w Polsce są najłatwiejsze do zrealizowania. Nie trzeba przekraczać granic, podróż można odbyć własnym samochodem i nie ma problemu z kwarantanną po powrocie do kraju. Zyskują na tym oczywiście polskie miejscowości turystyczne, które mają szansę odbudować straty z minionych miesięcy. Niezmiennie na szczycie popularności są znane nadmorskie kurorty jak Ustka, Łeba, Jastarnia i Hel. Dbając jednak o swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo, rekomendujemy wybór nieco mniej uczęszczanych miejscowości. Pozwala to uniknąć tłumów i ułatwia zachowanie dystansu społecznego. Dzięki temu każdy z nas jest lepiej chroniony. Wybieranie mniej popularnych lokalizacji to również szansa na lepsze poznanie piękna swojego kraju. Dajemy w ten sposób szansę tym miejscom, które były słabiej reklamowane i nie miały szansy przebić się przez dotychczasowy szum medialny wokół znanych kurortów.

Na pandemię najlepsze góry, jeziora i morze

Czyli dokładnie to, co Polska ma nam do zaoferowania. Dotychczas miliony osób nie miało pojęcia, w jak pięknym kraju żyją. Dopiero teraz dostrzegają i doceniają zróżnicowanie geograficzne swojego kraju. Polska ma do zaoferowania wszystko dla wszystkich. Bieszczady, Beskidy, Tatry i Sudety dla miłośników pieszych wędrówek. Całe wybrzeże dla tych, którzy kochają wypoczynek na plaży. Mazurskie jeziora dla fanów sportów wodnych, żeglarstwa, wędkowania i bliskiego kontaktu z naturą. Do tego dodać należy setki campingów w całym kraju oraz wspaniałe miasta o ciekawej i bogatej historii, którą jak najbardziej warto zgłębiać. Przykładem może być Lublin, Białystok lub Bydgoszcz.

Skąd wziąć pieniądze na urlop w czasie pandemii

Lockdown nie służy żadnemu biznesowi. Z jednej strony ma on pomóc zapanować nad rozprzestrzeniającą się epidemią, z drugiej strony jest zabójczy dla wielu gałęzi gospodarki. Tysiące osób cierpią z powodu niższych niż do tej pory zarobków lub ich całkowitemu braku. Jak to pogodzić z naturalną potrzebą wyjechania na urlop? Skąd wziąć na to pieniądze? Jedna z kilku możliwości to pożyczka gotówkowa. Oferują ją liczne firmy finansowe w całym kraju, a proces wnioskowania i udzielania jest bardzo szybki i przejrzysty. Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet, a decyzja o jej przyznaniu zapada nawet w ciągu kilku godzin. W ten sposób można pożyczyć od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak to nie jedyna forma sfinansowania wyjazdu na urlop.

Pożyczka bez BIK i polski bon turystyczny

Rodziny z dziećmi do 18 roku życia mogą korzystać z ciekawej opcji dofinansowania wypoczynku, jaką jest bon turystyczny o wartości 500 złotych. Przysługuje on na każde dziecko do 18 roku życia. Bon jest akceptowany przez większość obiektów noclegowych w Polsce. Dodatkowym wsparciem finansowym może natomiast być pożyczka bez BIK, którą można wziąć przez internet lub telefon na czas nawet kilku miesięcy.

 

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.