Chcesz zobaczyć jak wygląda starówka w Gdańsku czy krakowski Rynek? Jak się mają nasze Tatry, Gorce czy Bałtyk? Nic prostszego, cała Polska w zasięgu ręki, a wszystko to dzięki kamerom internetowym. Nie ruszając się znad laptopa mamy możliwość odwiedzenia rożnych zakątków Polski. Strony internetowe pozwalają nam wybierać spośród dziesiątek możliwości. Poniżej znajdują się linki do najciekawszych z nich.

 

GÓRY

1. http://kamery.topr.pl/

Tutaj mamy możliwość odwiedzenia: Morskiego Oka, z widokiem na Rysy, Mnicha, Doliny Pięciu Stawów Polskich z Przednim Stawem, Buczynową Doliną, Hali Gąsienicowej z widokiem na Granaty, Kasprowego Wierchu z widokiem na Świnicę, Dolinę Goryczkową, Kościeliska z widokiem na Czerwone Wierchy oraz Doliny Chochołowskiej 

2. https://turbacz-gorce.webcamera.pl/

Kamera znajdująca się w Gorczańskim Parku Narodowym na Schronisku PTTK na Turbaczu, pokazuje szczyty Gorców, Pienin, Beskidów oraz panoramę Tatr.

3. http://www.ochotnica.pl/pl/514/0/kamery-online.html

Pod tym linkiem znajdziemy podgląd kamer internetowych umieszczonych na czterech wieżach widokowych: Magurka, Gorc, Lubań, Koziarz

4. https://splyw-dunajcem.webcamera.pl/

Kamera, która od niedawna działa na przystani flisackiej nad Dunajcem. Pokazuje jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Spisza – Przełom Dunajca.

 

ZWIERZĘTA

1. http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

Dzięki projektowi Lasów Państwowych, możemy oglądać białowieskie żubry. Kamera zainstalowana w Puszczy Białowieskiej pozwala na obserwowanie żubrów zarówno w dzień jak i w nocy. Oprócz żubrów, polanę odwiedzają jelenie oraz mniejsze zwierzątka leśne.

2. https://pszczoly.webcamera.pl/

Tutaj możemy zobaczyć wlot do ula. Idealne i bezpieczne rozwiązane dla miłośników pracowitych pszczół

3. https://klekusiowo-3.webcamera.pl/

Pod tym linkiem możemy zobaczyć jak wyglądają zwyczaje bocianów. Począwszy od okresu godowego po pierwsze loty małych bocianiątek.


MIASTA

1. https://gdansk-stare-miasto.webcamera.pl/

Kamera z widokiem na gdańskie Stare Miasto, a tam Kościół Rzymskokatolicki Św. Jana, zabytkowe kamieniczki, Brama Mariacka oraz Bazylika Najświętszej Marii Panny.

2. https://krakow4.webcamera.pl/

Tutaj możemy zobaczyć krakowski Rynek Główny z charakterystycznymi dla niego zabytkami: Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Wieżą Ratuszową czy Kościołem Św. Wojciecha.

3. https://krupowki-srodek.webcamera.pl/

Najsłynniejszy deptak u podnóża Tatr czyli Krupówki. Pod tym linkiem możemy spojrzeć co się dzieje na reprezentacyjnej ulicy Zakopanego.  

 

MORZE

1. https://leba.webcamera.pl/

Morze na wyciągnięcie ręki. Link pozwala nam zobaczyć falochrony przy ujściu rzeki Łeby, plaże oraz to co najważniejsze – morze.

2. https://kolobrzeg.webcamera.pl/

Kamera z widokiem na najbardziej znaną polską plażę. Kołobrzeg z falochronami Portu, molem oraz latarnia morską.

 

Autorka tekstu: Ewa Bandyk

Fot. - zdjęcia pochodzą ze stron wskazanych w artykule.

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka